Ogłoszenia duszpasterskie – 19.12.2021 r. – IV Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

19.12.2021 r.
IV Niedziela Adwentu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. Dziś 600 Msza św. z IV Niedzieli Adwentu;
  • Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800;
  • opłatki poświęcone rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie;
  • para­fialna spowiedź – w tym roku nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej w jednym dniu, natomiast prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty sukcesywnie. Spowiedź odbywa się codziennie w czasie Mszy św. Roratniej i od godz. 1700.
  • od dziś przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz do którego można składać dary dla najuboższych parafian.
  • chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z racji świąt odwiedzimy jutro od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie.
 1. Jutro – początek parafialnych rekolekcji adwentowych które poprowadzi Ks. Damian Zieliński;
  • nauki ogólne na mszach św. o 600, 800, 1500 i o 1800.
  • od godz. 900 świąteczne odwiedziny chorych.
 1. We wtorek – II dzień rekolekcji;
  • Nauki ogólne na mszach św. o 600, 800, 1500 i o 1800.
 1. W środę zakończenie Rekolekcji Adwentowych – nauki ogólne na mszach św. o 600, 800, 1500 i o 1800.
  • 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek – parafialny dzień modlitwy o jedność.
  • modlitwa Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia – zachowajmy polską tradycję tego dnia, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz postny charakter wieczerzy wigilijnej, podczas której dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie życzenia i modlitwą wspólną obejmujemy wszystkich drogich naszemu sercu, a szczególnie tych z naszego grona, którzy już odeszli lub ten wieczór będą przeżywali w samotności;
  • o godz. 600 Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian; zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz poświęcenie szo­pek i figurek Dzieciątka Jezus.
  • następna Msza św. o godz. 800;
  • Kolędowe czuwanie od 2130;
  • Pasterka o  2200 i o północy.
 1. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia;
  • Msze św. jak w niedziele.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
  • o godz. 1700 Msza św. w intencji zaślubionych w 2021 r., zapraszamy także ich rodziny.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 29, kl. 3 i 4.
  • jutro – blok nr 31, kl. 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 31, kl. 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 33, kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Jana Matejki 1 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i środę. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zostało już złożone zamówienie na kolejne witraże które zostaną zamontowane na antresoli. Tym którzy złożyli i składają na ten cel ofiary serdecznie dziękujemy. Inskrypcja fundatora lub firmy będzie umieszczona na ufundowanym witrażu.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w naszej parafii podobnie jak rok temu, czyli codziennie od 27 grudnia do 22 stycznia będą spotkania kolędowe w kościele wg grafiku znajdującego się w gazetce Otwarte Serca i umieszczonego na stronie internetowej parafii. Natomiast jeżeli ktoś poprosi osobiście na wizytę duszpasterską domową, lub na poświęcenie nowego mieszkania, prosimy zgłosić w zakrystii  lub telefonicznie do 24 grudnia.  Indywidualne odwiedziny duszpasterskie kolędowe będą 28 grudnia od godz. 1500 .
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego przeżywania Świat, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img