Miejskie kolędowanie na budowę hospicjum

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Wspólne dzieło miasta, Tarnobrzeskiego Domu Kultury oraz tarnobrzeskich parafii wesprze budowę hospicjum w Tarnobrzegu. Rusza dystrybucja płyt – cegiełek „Miejskie Kolędowanie”.

– Wielokrotnie powtarzałem, czy to podczas uroczystości nadania jednemu z rond imienia ks. prałata Michała Józefczyka, czy odsłaniając popiersie tego niezwykłego kapłana, budowniczego, twórcy tak wielu dzieł w naszym mieście, że najcenniejszym pomnikiem, jaki możemy ks. prałatowi postawić, to doprowadzić do końca rozpoczętą przez niego przed laty budowę hospicjum. Teraz wszyscy możemy mieć swój skromny udział w tym dziele. Jako miasto wydaliśmy płytę „Miejskie Kolędowanie”, na której znalazły się fantastyczne aranżacje kolęd w wykonaniu reprezentacji niemal wszystkich parafii z terenu Tarnobrzega. Płyty jeszcze przed świętami trafią do tarnobrzeskich kościołów, gdzie będą rozprowadzane w formie cegiełek. Wspólnie z dziekanem dekanatu Tarnobrzeg, ks. Adamem Markiem zdecydowaliśmy, że całość datków z dystrybucji płyty wesprze budowę hospicjum na Miechocinie – mówi prezydent Tarnobrzega. – Zachęcam do wspólnego kolędowania, a tym samym wsparcia dzieła ks. Józefczyka.

Do współpracy przy tworzeniu płyty zaprosiliśmy wszystkie tarnobrzeskie parafie. Zaproszenie do naszego projektu przyjęły schole, chór, oraz soliści reprezentujący parafie, w tym ksiądz proboszcz oraz organista jednej z nich, a także uczestnicy zajęć wokalnych ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury pod kierownictwem Anny Pintal. Nagrania zrealizowano w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Opieką merytoryczna projekt objął Mariusz Ryś, wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Finalnie na płycie „Miejskie Kolędowanie” znalazło się dwanaście kolęd:

1.Gdy się Chrystus rodzi
Schola, Parafia pw. Nawiedzenia NMP, Tarnobrzeg – Zakrzów

2. Mizerna cicha
Schola, Parafia pw. Chrystusa Króla, Tarnobrzeg – Przywiśle

3. Wśród nocnej ciszy
Natalia Ura, Tarnobrzeski Dom Kultury

4. Zaśnij Dziecino
Milena Panek, Parafia pw. św. Marii Magdaleny, Tarnobrzeg – Miechocin

5. Triumfy Króla Niebieskiego
Schola, Parafia pw. św Barbary, Tarnobrzeg

6. Dziecino święta czemu drżysz
Ks. Jan Biedroń, Andrzej Kasperski, Parafia pw. MBNP, Tarnobrzeg –  Serbinów

7. Nad Betlejem w ciemną noc
Chór, Parafia pw. MB Częstochowskiej, Tarnobrzeg – Sobów

8.  Dzisiaj w Betlejem
Julia Walczyna, Tarnobrzeski Dom Kultury

9. Szczęśliwa kolebko
Schola, Parafia pw. św. Gertrudy i św. Michała Archanioła, Tarnobrzeg -Wielowieś

10. Anioł pasterzom mówił
Damian Lis, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Tarnobrzeg- Dzików

11. Puer natus in Bethleem
Schola, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, OO. Dominikanie

12. Lulajże Jezuniu
Gabriela Konefał, Tarnobrzeski Dom Kultury

Do płyty dołączona jest broszurka z tekstami wszystkich utworów, a wzbogacona o zdjęcia szopek z tarnobrzeskich kościołów z roku 2020.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img