Ogłoszenia duszpasterskie – 19.02.2023 r. – VII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;
  • o 1630 Nieszpory za zmarłych z racji III niedzieli miesiąca.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. W środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – z inicjatywy Papieża Franciszka jest to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju;
  • w tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia;
  • Msze święte z błogosławieństwem popiołu i z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane w naszym kościele o godz. 630, 800, 1000, 1500, 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. o godz. 18o0, dodatkowo Msze św. w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Taca ze Środy popielcowej przeznaczona na potrzeby Caritas;
  • od środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
  • w środę popielcową rozpoczyna się „Nowenna Pompejańska” – jako przebłaganie za wszelkie zniewolenia i błaganie o dar jedności z Bogiem i ludźmi; modlitwa różańcowa w Kaplicy Adoracyjnej będzie o godz. 730, 1430, 1700 i 2030.
 1. W czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • o godz. 1700 spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów;
  • na Mszy św. o 1800 adoracja przebłagalna za grzechy pijaństwa.
 1. W piątekDroga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1700, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 i o godz. 1800;
  • o 1700 Droga Krzyżowa i Komunia św. dla dzieci;
  • o 1800 Msza św. i Stacyjna Droga Krzyżowa ulicami osiedla do figury Bożego Serca jako przebłaganie za grzechy pijaństwa, w intencji misji i przeproszenie za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu.
 1. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Wielkiego Postu;
  • na Mszy św. o 1300 początek kursu przedmałżeńskiego. Po Mszy św. pierwsze spotkanie w ramach cyklu katechez – zapraszamy szczególnie te pary narzeczonych, które od kwietnia br. planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 14, klatki 3 i 4.
  • jutro – blok nr 14, klatki 5 i 6
  • w środę – blok nr 14, klatki 7 i 8
  • w czwartek – bloki nr 18 i 25
  • w piątek – blok nr 20, mieszkania 1-22
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 20, mieszkania 23-44
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Królowej Jadwigi 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Przy okazji składania rocznych PIT-ów można skorzystać z przekazania 1,5 % swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Serdecznie zachęcamy do złożenia tego daru, abyśmy mogli kontynuować prace przy rozpoczętym dziele, które będzie przeznaczone dla osób potrzebujących opieki paliatywno-hospicyjnej.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu ogłasza zapisy na rok szkolny 2022/2023 dzieci z rocznika 2016. Zapisy są prowadzone od 6 marca w systemie elektronicznym. Wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek należy składać w sekretariacie szkoły w godz. od 730 do 1500. Szczegółowe informacje na afiszach i w sekretariacie szkoły.
 1. W Katolickim Przedszkolu oraz Niepublicznym Żłobku „Nazaret” również rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka dostępne są na stronie internetowej oraz w przedszkolu przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.
 1. Obecnie prowadzone są prace przy montowaniu witraży w kościele dolnym i wieczerniku. Realizującym te prace i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Została także wyremontowana i oddana do użytku salka, przeznaczona na spotkania ministrantów.
 1. W parafii trwają spotkania z cyklu „Katechezy Zwiastowania” – w imieniu Wspólnot Neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy w kolejne we wtorki i czwartki o  1845
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła wyłożone są do zabrania Skarbonki Wielkopostne. Caritas dostarczyła skarbonki wielkopostne, do których rodziny lub osoby indywidualne mogą składać dobrowolne ofiary podczas trwania Wielkiego Postu, jako osobistą jałmużnę na rzecz potrzebujących. Rozprowadzane są również Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia wprowadzającego nas w przeżycia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże dary i łaski. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img