Ogłoszenia duszpasterskie – 18.07.2021 r. – XVI Niedziela Zwykła

XVOI Niedziela Zwykła

1. Dziś XVI Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory niedzielne;
    • w dniach od 18 do 25 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W następną niedzielę będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Krzysztofa za użytkowników dróg o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławieni kierowcy i ich pojazdy. A uczestnicząc w Akcji św. Krzysztof, zebrane przy tej okazji środki będą wsparciem dla misjonarzy.
  1. We wtorek – wspomnienie bł. Czesława;
    • za Jego wstawiennictwem będziemy błagać za naszymi siostrami i braćmi, którzy znaleźli się w szponach zgubnych nałogów i zagubili skarb wiary świętej.
  1. W środę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i Doktora Kościoła;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartekwspomnienie św. Marii Magdaleny, biskupa i Doktora Kościoła;
    • odpust parafialny w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie;
    • o godz. 1900 w klasztorze OO. Dominikanów kolejny koncert w ramach XXIX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
  1. W piątek wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy;
    • o godz. 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. W sobotę – wspomnienie św. Kingi, Patronki Policji.
  1. W przyszłą niedzielę – święto św. Jakuba Apostoła;
    • z racji przypadającego również wspomnienia św. Krzysztofa – modlitwą wdzięczności otoczymy Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza oraz Księży Krzysztofów posługujących w naszej parafii;
    • po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
    • jutro – Jadwigi 4.
    • we wtorek Matejki 1 – klatki 1 i 2.
    • w czwartek – Matejki 1 – klatki 3 i 4.
    • w piątek – Matejki 1 – klatki 5 i 6.
    • w sobotę – Matejki 2 – klatki 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – Matejki 2 – klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. E. Orzeszkowej z bloku nr 5. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W ostatnim czasie zostały zamontowane w ogrodzie maryjnym tajemnice światła. Dziękujemy artyście za wykonane rzeźby i wszystkim zaangażowanym w prace prowadzone przy kościele jak również za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.