Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023 r. – XXIV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła;
  • Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15)” – modlimy się za pracowników mediów by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości;
  • o godz. 1630 Nieszpory Niedzielne z modlitwą za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
  • wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  • 0 1700 w kościele parafialnym na Miechocinie Msza św. i spotkanie wszystkich dawnych mieszkańców Kajmowa.
 1. Jutro święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji młodzieży.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
  • o 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 wraz z rodzicami.
 1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
  • początek nowenny przed wspomnieniem św. Archaniołów w kaplicy Adoracyjnej.
 1. W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
  • na Mszy św. o 1800 modlić się będziemy w intencji posłańców dobroci i animatorów wspólnot działających przy parafii z okazji patronalnego ich święta.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana;
  • o 700 Msza św. odpustowa w kaplicy przy Hospicjum na ul. Dąbrówki;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. W przyszłą niedzielę – XXV Niedziela Zwykła;
  • o godz. 1630 Nieszpory Niedzielne.;
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 14, klatki 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 14, klatki 3 i 4.
  • w środę – blok nr 16, klatki 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 16, klatki 3 i 4.
  • w sobotę – blok nr 18, klatki 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 19, klatka 1.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 27 i 29. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Wczoraj w sandomierskim seminarium z rąk Ks. Biskupa ordynariusza 3 naszych lektorów otrzymało błogosławieństwo ceremoniarza diecezjalnego, a 4 przyjęło funkcje animatorów diecezjalnych. Chłopcom gratulujemy i życzymy asystencji Ducha Świętego oraz radości z pełnionej posługi dla parafii i diecezji. Jednocześnie nowych kandydatów na ministrantów zapraszamy Na Msze św. dla dzieci w niedziele o 1115 oraz na zbiórki w czwartki o godz. 1600 w górnym kościele.
 1. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Włostowa 7 października br. Bliższe informacje na plakacie.
 1. W naszej parafii spowiedź w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św., w niedziele i święta w czasie Mszy św.
 1. Dziś referendum w sprawie budowy spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbywa się w godzinach od 700 do 2100. Komisje ds. referendum na poszczególnych osiedlach są zlokalizowanych tak samo jak przy wyborach parlamentarnych i samorządowych. Udając się na głosowanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img