Ogłoszenia duszpasterskie – 17.03.2024 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

 1. Dziś – V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 5);
  • wspomnienie św. Gertrudy – odpust w Wielowsi.
 1. We wtorek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP, dzień wdzięczności za ojcowską posługę w rodzinach. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ojców;
  • Msze św. jak w święto, czyli o : 630; 800; 1000; 1500; i 1800;
  • o 1000 Msza św. z modlitwą w intencji Bractwa św. Józefa i przyjęcie nowych członków do Bractwa, oraz zakończenie 30 dniowego nabożeństwa ku czci św. Józefa.
 1. W środępoczątek parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, które będzie głosił Ks. dr Rafał Kusiak. Szczegółowy program jest wywieszony na afiszu. Rekolekcje potrwają do soboty. Serdecznie zachęcamy do udziału;
  • o 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o 1800 Msza św. z nauką dla wszystkich na rozpoczęcie rekolekcji;
  • po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn.
 1. W czwartek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 800, 1500 i 1800;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla niewiast;
  • Po Mszy św. o 1800 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużenie tej Adoracji w Kaplicy Wieczystej – modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem.
 1. W piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 800, 1500 i 1800;
  • Droga Krzyżowa po Mszy św. o 800, dla dzieci o godz. 1630;
  • 1800 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami osiedla – nasz udział w tej Drodze Krzyżowej zaakcentujmy przynosząc krzyż wiszący na ścianie mieszkania – do uczestnictwa zapraszamy także młodzież.
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii św. Barbary o 1730.
 1. W sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 630, 800, 1500 i 1800;
  • parafialna spowiedź wielkanocna: od godz. 900 1200 oraz od godz. 1400 1800. O godz. 1030 część bolesna różańca, o godz. 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • świąteczne odwiedziny chorych od 900 Kapłani odwiedzą tych, do których przychodzą w I sobotę miesiąca i tych, którzy z racji Świąt zostaną dodatkowo zgłoszeni w zakrystii.
  • o godz. 1615 katecheza chrzcielna – zapraszamy tych rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w święta oraz w miesiącu kwietniu;
  • po Mszy świętej o 1800 odbędzie się comiesięczny wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 1. Przyszła niedziela – to Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  • Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy. Młodzież w tym dniu zaproszona jest do Sandomierza. Tam na rynku miasta na 1000 będzie modlitwa i poświęcenie palm, a następnie wyruszy procesja z palmami;
  • o 1100 przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego początek uroczystej procesji do kościoła – o godz. 1130 centralna uroczystość Niedzieli Palmowej;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 6);
  • Msze św. o 1700 i 1830 w dolnym kościele;
  • o 1930 spektakl Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży, przygotowany przez Ks. Pawła Piędzio. Serdecznie zapraszamy;
  • Szkoła Katolicka będzie prowadzić kiermasz ciast – serdecznie zachęcamy do skorzystania.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • dziś – domki ul. Sikorskiego, Gwarków, Gajowa, Podleśna, Garażowa, Dąbrowskiej, Kwiatkowskiego.
  • We wtorek – domki przy ul. Zwierzynieckiej i ul. Konstytucji 3 Maja;
  • w środę – ul. Akacjowa i ul. Bukowa
  • w piątek – Brzozowa i ul. Dębowa
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 14 z klatek od 3 do 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Pomocą przy rozliczeniu służą kompetentne osoby w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. Podejmując Apel przewodniczącego KEP włączamy się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna trwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.
 1. Od drugiego semestru tego roku szkolnego trwają katechezy uzupełniające dla młodzieży „Wierzę w Ciebie Boże żywy”. Katechezy odbywają się w jednym wybranym miejscu dekanatu, we 2 wybrane przez duszpasterzy soboty miesiąca. W naszym dekanacie te katechezy odbywają się na Serbinowie. W marcu 2 i 9 od 900. Harmonogramu spotkań w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 1. Od minionego tygodnia w każdy czwartek członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej, po dwóch mężczyzn i po dwie kobiety odwiedzają mieszkańców naszej parafii i w imieniu Kościoła, dzielą się swoim doświadczeniem Wiary. Prosimy o życzliwe przyjęcie ich w swoich domach.
 2. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej z Wołosatego na Tarnicę. Szczegółowe informacje na plakacie na drzwiach kościoła.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto, a przeznaczone na prace przy kościele czy hospicjum św. O. Pio. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Wasze zrozumienie i ofiarność, które wypływają z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 1. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane palmy należy przynieść na uroczystą procesję o godz. 1100 i Mszę św. o godz. 1130 w Niedzielę Palmową 24 marca. Po Mszy św. zostaną wybrane najpiękniejsze palmy.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img