Ogłoszenia duszpasterskie – 16.05.2021 r. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
    • zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630;
    • w Kaplicy Wieczystej Adoracji o godz. 2030 trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego;
    • 34 rocznica święceń kapłańskich Ks. Krzysztofa Kuli. Kula ze względu na stan zdrowia przebywa w naszym Hospicjum św. Ojca Pio, polecajmy Go w naszych modlitwach.
  1. We wtorek – wspomnienie św. Jana I, papieża.
  1. W środę – przypada sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich. O 1700 spotkanie ministrantów z przedstawicielami Seminarium, o godz. 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – modlitwa o nowe liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  1. W czwartekwspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana;
    • parafialny dzień modlitwy o jedność;
    • 15 rocznica święceń kapłańskich Ks. Krzysztofa Nowaka i Ks. Michała Wrony.
  1. W sobotę – wspomnienie św. Rity z Cascii.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego;
    • parafialny dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • o 1700 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
    • 17 rocznica konsekracji naszego kościoła
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • dziś blok nr 24, mieszkania od 45 do 66.
    • Jutro – blok nr 27.
    • w środę – blok nr 29.
    • w czwartek – blok nr 31.
    • w sobotę – blok nr 33.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 35.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej parafii organizuję kolonię letnią do Zakopanego w dniach 24-30 lipiec. Zapisy i dodatkowe informacje w Świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. od 15 do 18. Serdecznie zapraszamy.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
  1. Wszystkim którzy w minionym tygodniu pracowali przy porządkowaniu placu Maryjnego i obejścia kościoła, składamy serdeczne podziękowanie. Dziękuję również za ofiary składane na cele parafialne – Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.