Ogłoszenia duszpasterskie – 14.11.2021 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

14.11.2021 r.
XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła;
  • Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym – zbiórka do puszek na organizację Kościół w potrzebie;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
  • Penitencjaria Apostolska przypomina że w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
 1. Jutro wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i Doktora Kościoła
  • Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 1. We wtorek;
  • o 1500 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II i za Jego kanonizację;
  • 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji zmarłych bliskich wypisywanych na kartkach wypominkowych.
 1. W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, papieża i Doktora Kościoła;
  • o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
  • o 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
  • o 1800 Msza św. i modlitwa wypominkowa.
 1. W czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 1. W piątek o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa św. Józefa.
 1. W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego; od tej niedzieli do I Niedzieli Adwentu potrwa kolejny Tydzień Biblijny, który ma nas jeszcze bardziej uwrażliwić na czytanie Pisma Świętego i uważne słuchanie Słowa Bożego;
  • patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami;
  • odpust w parafii Chrystusa Króla o 1200.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 16, kl. 3 i 4.
  • w środę – blok nr 18, kl. 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 19, kl. 1.
  • w sobotę – blok nr 19, kl. 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Władysława Łokietka od nr 1 do 43. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Wielu parafian pyta czy będą montowane kolejne witraże w kościele. Na pewno gdyby były zamontowane wystrój kościoła byłby piękniejszy. Dlatego została podjęta decyzja, by wykonać najpierw witraże na antresoli. Został już zamontowany pierwszy przedstawiający Cud w Kanie Galilejskiej ufundowany z pieniędzy parafian zbieranych na tacę. Kolejne witraże mogą być zamawiane przez sponsorów: firm, róż różańcowych, grup liturgicznych czy indywidualne osoby. Napis fundatora będzie umieszczony na witrażu.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. W dniu 20.11.2021 r. odbędzie się konferencja „Solidarni z Rodziną”. W tym roku tematyka wystąpień związana jest z osobą bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego nauczaniem wobec rodziny. Konferencja odbędzie się w Domu Katolickim św. Józefa w Sandomierzu (ul. Mariacka 12). Będzie także transmisja konferencji na kanale Youtube Diecezji Sandomierskiej, początek transmisji o godz. 10.00.
 1. W następną niedzielę w parafii Chrystusa Króla koncert muzyki sakralnej pt. Chrystusowi cześć i chwała o godz. 16.30.
 1. Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img