Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2024 r. – VII Niedziela Wielkanocna

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci, młodzieży i starszych w górnym kościele o godz. 1730, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o godz. 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.

1. Dziśuroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
    • Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i o godz. 1200 dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej;
    • z tej racji parafialne Msze św. o godz. 1000, 1130 i 1300 będą odprawiane w dolnym kościele, nie będzie Mszy św. o godz. 1115;
    • o godz. 1630 nabożeństwo majowe;
    • o godz. 1930 majówka przy figurze Matki Bożej na skrzyżowaniu;
    • trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  1. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej;
    • na Mszy św. o 1800 początek Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijnych;
    • rozpoczęcie Nowenny do św. Rity w Kaplicy Adoracyjnej o godz. 2020.
  1. We wtorek – święto św. Macieja Apostoła;
    • w naszych modlitwach polecajmy Księdza Macieja pracującego w naszej parafii;
    • o godz. 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej.
  1. W środę o godz. 1730 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Boboli
    • parafialny dzień modlitwy o jedność
    • o godz. 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego;
    • 37 rocznica święceń ks. Krzysztofa Kuli.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego;
    • dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania;
    • na Mszy św. o 1000 uroczystość rocznicy I Komunii Świętej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej;
    • o godz. 1630 nabożeństwo majowe;
    • o godz. 1930 majówka przy figurze Chrystusa Króla.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Jana Matejki:
    • w czwartek – blok nr 7 klatki 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 7 klatki 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 7 klatki 5 i 6.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią rodzice dzieci rocznicowych. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. W ostatnim czasie zostały zamontowane w górnym kościele trzy nowe witraże, które są darem parafian z ofiar składanych na tace. Kolejne będą montowane pod koniec maja. Prowadzone są też prace przy czyszczeniu i malowaniu dachu kościoła. Dlatego dziękujemy za ofiary składane na tacę lub przesyłane na konto parafii, z przeznaczeniem na prace prowadzone przy parafii – Bóg zapłać.
  1. W naszej parafii powstała nowa wspólnota św. Rity. Spotkania będą się odbywały w każdym miesiącu 22 przed Mszą św. Od poniedziałku rozpocznie się Nowenna która będzie prowadzona w Kaplicy Adoracyjnej o godz. 2020.
  1. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin prosi małżeństwa które obchodzą w tym roku 25 i 50 lat małżeństwa, do świętowania  tej rocznicy małżeńskiej w Sandomierzu podczas II Diecezjalnego Kongresu Rodzin 15 czerwca  tego roku. Małżeństwa te otrzymają pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Biskupa. Proszę aby wcześniej zgłosić te małżeństwa w zakrystii.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. Miesiąc maj przeżywajmy z Matką Bożą, uczestnicząc w nabożeństwach majowych.