Ogłoszenia duszpasterskie – 22.05.2022 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Nowości

Autor

22.05.2022 r.
VI Niedziela Wielkanocna

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

 1. Dziś – VI Niedziela Wielkanocna;
  • 0 1630 nabożeństwo majowe w kościele;
  • nabożeństwo przy figurze Chrystusa Króla o 1930 – odpowiedzialny rejon V.
  • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej;
  • wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.
 1. Jutroo 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  • 18 rocznica konsekracji naszego kościoła.
 1. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 1. W środę o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
 1. W czwartekwspomnienie św. Filipa Nerii, kapłana;
  • Dzień Matki – dziękczynienie Bogu za matczyną posługę w rodzinach – szczególną modlitwą otoczymy je na Mszy św. o 1800;
  • 21 rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła Gutka.
 1. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
  • 0 1630 nabożeństwo majowe w kościele;
  • nabożeństwo przy figurze św. Jana Pawła II o 1930 – odpowiedzialny rejon IV.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 7 z klatek od 1 do 4. Prosimy o zatroskanie w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • dziś – domki: Zwierzyniecka, Konstytucji 3 Maja.
  • jutro – Akacjowa i ul. Bukowa.
  • we wtorek – Brzozowa i ul. Dębowa.
  • w środę – Chrobrego.
  • w czwartek – Łokietka.
  • w piątek – Śmiałego.
  • w przyszłą niedzielę – Dąbrówki.
 1. Zakończono prace przy układaniu kostki brukowej wokół kościoła i przy odwodnieniu kościoła. Obecnie wykonywane są barierki zabezpieczające okna z zewnątrz kościoła, będą prowadzone prace impregnacyjne przed wejściem do kościoła i przy schodach głównych, zostaną zdemontowane boczne schody od ul Jędrusiów prowadzące do kościoła, gdyż grożą zawaleniem a w ich miejsce wybudowane nowe, w kaplicy Adoracyjnej będą montowane witraże, natomiast w dolnym kościele już zamontowano część żyrandoli, następne będą montowane sukcesywnie. Parafianom angażującym się w prace przy kościele, składającym na ten cel ofiary, serdecznie dziękujemy Bóg zapłać.
 1. W Katolickiej TV Serbinów jest nadawany program zatytułowany: Duchowy poradnik.
 1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II prowadzi rekrutację na rok szkolny 2022/23. Zapisy drogą elektroniczną lub w sekretariacie szkoły.
 1. W każdy czwartek w godzinach od 1800 do 1900, na świetlicy parafialnej istnieje możliwość wykonania przesiewowego badania słuchu u dzieci i młodzieży, w kierunku zaburzenia przetwarzania słuchowego. Badania są prowadzone przez wykwalifikowanego terapeutę słuchu.
 1. Przypominamy, że przy naszej parafii posługuje Poradnia Rodzinna gdzie po ukończonym kursie dla narzeczonych pary mogą odbyć spotkania, które są wymagane przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego. Poradnia czynna jest we wtorki od godz. 1700 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
 1. W sobotę, 4 czerwca organizowany jest XIII Sandomierski Rajd Papieski na trasie Sandomierz – Stany Bojanowskie. Szczegóły na temat rajdu znajdują się na stronie internetowej diecezji.
 1. W dniu 11 czerwca br. odbędzie się w Radomyślu n/ Sanem Diecezjalne Spotkanie Młodych. Szczegóły na plakacie. Zapisy chętnych w zakrystii.
 1. Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu koordynujące pomoc dla przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci żywności długoterminowej i chemii osobistej. Dary można przynosić do siedziby Centrum, plac Bartosza Głowackiego 34 (nad Klubem Seniora), w każdy dzień tygodnia w godzinach od 1000 do 1600.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img