Ogłoszenia duszpasterskie – 11.04.2021 r. – II Niedziela Wielkanocy

Nowości

Autor

11.04.2021 r.
II Niedziela Wielkanocy

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 20 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

 1. Dziś – II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego;
  • po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia
  • o 1500 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – dziękczynienie za na­wiedzenie rodzin przez Obraz Je­zusa Miłosiernego, za codzienną Go­dzinę Miłosierdzia – naznaczoną Koronką do Bożego Miłosierdzia i przeżywaniem Najświętszej Eucha­rystii;
  • o 1630 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. z modlitwą w intencji Ojczyzny, różaniec w Kaplicy adoracyjnej w intencji Ojczyzny o godz. 2030;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 1. W środęo 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej.
 1. W czwartekmodlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
 1. W piątek – o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego:
  • dziś – bloki nr 21.
  • w piątek – blok nr 23.
  • w sobotę – blok nr 25.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 27 i 29. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany kolejny Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa fundacji Ciepło i Serce. Do tej pory tę funkcję bardzo ofiarnie pełnił Pan Andrzej Leśniewski, któremu bardzo serdecznie dziękuję za wszelki wkład i pozostawione dobro. Natomiast nowym Prezesem został wybrany Pan Antoni Sikoń, którego gorąco witam i życzę owocnej współpracy na tym polu działalności społecznej.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech ta Niedziela Miłosierdzia Bożego uświadamia nam jak wiele od Boga otrzymujemy i jak wiele powinniśmy innym ofiarować.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img