Ogłoszenia duszpasterskie – 10.03.2024 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.

 1. Dziś – IV Niedziela Wielkiego Postuniedziela Laetare – nazywana niedzielą radości. W niedzielę Laetare w czasie Mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia. Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Józefa;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 4);
  • Szkoła Podstawowa nr 10 zorganizowała kiermasz ciast przy naszym kościele. Celem kiermaszu jest pokrycie kosztów montażu nowego monitoringu w szkole dla bezpieczeństwa uczących się tam dzieci;
  • od najbliższego tygodnia w każdy czwartek członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej, po dwóch mężczyzn i po dwie kobiety będą odwiedzać mieszkańców naszej parafii i w imieniu Kościoła będą przepowiadać Miłość Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, dzieląc się swoim doświadczeniem Wiary. Prosimy o życzliwe przyjęcie ich w swoich domach.
 1. W środędzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka – 11 rocznica wyboru;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na to piękne nabożeństwo i zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej;
  • na Mszy św. o  1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
 1. W czwartek dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • Po Mszy św. o 1800 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużenie tej Adoracji w Kaplicy Wieczystej – modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem. Do tej modlitwy dołączy Bractwo św. Józefa i Wspomożyciele Kapłanów.
 1. W piątek stacyjna Droga Krzyżowa w parafii Wniebowzięcia NMP u OO. Dominikanów o 1700.
 1. W sobotę o godz. 1800 Msza św. i Bractwa Szkaplerza Świętego. Rozpoczęcie Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 1. W przyszłą niedzielę V Niedziela Wielkiego Postu;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 5);
  • wspomnienie św. Gertrudy – odpust w Wielowsi.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • w czwartek – blok nr 17.
  • w sobotę – blok nr 73.
  • w przyszłą niedzielę – mieszkańcy domków ul. Sikorskiego, Gwarków, Gajowa, Podleśna, Garażowa, Dąbrowskiej, Kwiatkowskiego.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Jana Matejki 12 i bloku nr 14 z klatek 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Pomocą przy rozliczeniu służą kompetentne osoby w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. Od drugiego semestru tego roku szkolnego trwają katechezy uzupełniające dla młodzieży „Wierzę w Ciebie Boże żywy”. Katechezy odbywają się w jednym wybranym miejscu dekanatu, we 2 wybrane przez duszpasterzy soboty miesiąca. W naszym dekanacie te katechezy odbywają się na Serbinowie. W marcu 2 i 9 od 900. Harmonogramu spotkań w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 1. W Kaplicy Wieczystej Adoracji Bractwo św. Józefa prowadzi 30 dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz modlitwę różańcową zakończone Apelem.
 1. W ostatnim czasie zostały zakończone prace remontowe w Hospicjum św. o. Pio, przy kościele. Kolejne inwestycje które są podejmowane, to prace wynikające z przeprowadzonej kontroli Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu w Hospicjum św. o. Pio, przy ul. Dąbrówki 44. W ramach dostosowania do wymogów przeciwpożarowych w budynkach pięciu oddziałów jest już zrealizowanych wiele zaleceń ppoż. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji montowania systemu sygnalizacji świetlnych i alarmowych, przed nami montaż drzwi przeciwpożarowych i przeciwdymnych wraz z remontem korytarzy i pomieszczeń w budynkach. Kolejne prace które są realizowane przy parafii, to zabezpieczenie dachu kościoła. Zostały wykonane z blachy nowe obróbki gzymsów, zabezpieczono pękającą ścianę nad prezbiterium kościoła okuwając blachą, aby usunąć usterkę kiedy to w czasie dużego deszczu woda lała się do prezbiterium kościoła, zabezpieczono również ścianę szczytową, zniszczoną przez warunki klimatyczne, znajdującą się przy głównym wejściu do kościoła. W okresie letnim zostanie w całości pomalowany dach kościoła. Wszystkim zaangażowanym w te dzieła poprzez wsparcie finansowe, zwłaszcza ofiary składane w kopertach z przeznaczeniem na potrzeby kościoła, serdecznie dziękujemy.
 1. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w konkursie „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Własnoręcznie wykonane palmy należy przynieść na uroczystą procesję o godz. 1100 i Mszę św. o godz. 1130 w Niedzielę Palmową 24 marca. Po Mszy św. zostaną wybrane najpiękniejsze palmy,
 1. Katolickie Przedszkole im. św. Józefa oraz Niepubliczny Żłobek Nazaret prowadzą nabór dzieci do przedszkola i żłobka na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na plakatach na drzwiach kościoła.
 1. Dyrekcja Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnobrzegu ogłasza zapisy dla klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025. Dokumenty do zapisu znajdują się na stronie internetowej szkoły. Szkoła zapewnia uczniom przyjazną atmosferę i wszechstronny rozwój oraz indywidualne podejście do każdego ucznia.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci z rocznika 2017 od 6 marca do 22 marca 2024 w systemie elektronicznym. Informacje na plakacie.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img