Ogłoszenia duszpasterskie – 1.01.2024 r. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Nowości

Autor

 1. Dziśuroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
  • Światowy Dzień Pokoju – Nowy Rok 2024. Łącząc się w modlitwie życzymy – niech Dziecię Jezus tak kieruje Waszym życiem, abyście mogli kroczyć drogą prowadzącą do radości, zgody, pokoju i miłości. Błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa niech sprawi, byśmy przez kolejny 2024 rok byli otwarci na wszystko co szlachetne, dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe;
  • Msze św. jak w niedziele;
  • o 800 początek Doby Modlitwy Różańcowej;
  • o 1630 Nieszpory Świąteczne.
  • trwa czas wizyt duszpasterskich oraz spotkań kolędowych:

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

 1. Jutro wspomnienie Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i Doktorów Kościoła;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiącaparafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
  • o 2000 w kaplicy Adoracyjnej pierwsze spotkanie modlitewne Wspólnoty Wspomożycieli Kapłanów zakończone modlitwą Apelową. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 1. W I Piątek Miesiącao 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1700 spowiedź;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach;
 1. W I Sobotę Miesiąca – Uroczystość Objawienia Pańskiego
  • Msze św. jak w niedziele;
  • na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy – dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać kadzidło i kredę – zebrane ofiary przeznaczone są na misje;
  • na Mszę św. o godz. 1000 zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; po Mszy św. o godz. 1000 włączymy się w Królewski Pochód na Rynek Miasta – Orszak Trzech Króli – zapraszamy rodziców z dziećmi. Kolor zielony będzie towarzyszył wszystkim uczestnikom naszej parafii, spotkamy się na Rynku, gdzie będzie wspólne kolędowanie i radosne uwielbianie nowonarodzonego;
  • w sezonie zimowym Męski Różaniec o 1500 w kaplicy Adoracyjnej – zachęcamy do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i Rodziny oraz w intencji powołań kapłańskich.
 1. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego;
  • parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
  • kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
  • o godz. 1130 Msza św. i spotkanie opłatkowe ministrantów i scholki wraz z rodzicami;
  • o godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego:
  • we wtorek – bloki nr 3 i 3a.
  • w środę – blok nr 13.
  • w czwartek – blok nr 15.
  • w piątek – blok nr 17.
  • w niedzielę – blok nr 19.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 15 i 17. Prosimy o podjęcie dyżuru we wtorek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W związku z Kongresem Rodzin Diecezji Sandomierskiej, który odbywa się pod hasłem: „Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele” Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu organizuje cykl wykładów poświęconych rodzinie. Odbywają się one w kościele pw. Świętego Ducha w Sandomierzu zawsze w pierwsze soboty miesiąca o godz. 1730. W związku z tym 6 stycznia będzie wykład pt. „Sakrament małżeństwa jako obraz miłości Chrystusa i Kościoła”, który wygłosi ks. dr Adam Kopeć.
 1. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się obrazki z modlitwą w ramach duchowej adopcji małżeństwa zagrożonego rozpadem. Zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy modlitewnej.
 1. Rycerze Kolumba zapraszają na XXV Konkurs Kolęd „Serbinowska Kolęda”, który odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024 roku w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej www.rycerzekolumba.tbg.net.pl
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img