Młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

Nowości

Autor

W uroczystej atmosferze i pełnym kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii Tarnobrzeg-Serbinów, młodzież przyjęła sakrament bierzmowania w obecności rodziców, przyjaciół i członków parafii. Uroczystość, która odbyła się we wtorek 9 maja 2023 r., była wyjątkowym momentem dla młodych katolików, którzy zobowiązali się do pogłębiania swojej wiary i zaangażowania w życie Kościoła.

Mszy Świętej przewodniczył Bp Krzysztof Nitkiewicz, który w swojej homilii podkreślił znaczenie pokoju, który daje Chrystus. Ksiądz Biskup zachęcił młodych do wytrwałego poszukiwania Pana Boga i przypomniał, że sakrament bierzmowania jest szczególną pomocą w życiu chrześcijańskim.

Następnie, w obecności Biskupa Diecezji, młodzież przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Ten podniosły moment Liturgii był wyjątkowy nie tylko dla młodych, ale także dla całej parafii Tarnobrzeg-Serbinów. Dzięki temu wierni mieli okazję do wspólnej modlitwy, refleksji nad swoją wiarą i radości z przyjęcia Ducha Świętego.

Na zakończenie Mszy Świętej młodzi wyrazili radość i wdzięczność Bogu za dar sakramentu bierzmowania oraz za wsparcie i formację, jaką otrzymali w parafii. Również słowa podziękowania Bp. Krzysztofowi Nitkiewiczowi oraz wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości wypowiedział Ks. prał. Jan Biedroń – proboszcz parafii.

W tym roku młodzież została przygotowana do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez Ks. Bartłomieja Stawowego.

Wszystkim młodym katolikom, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, składamy serdeczne gratulacje. Życzymy im, aby dar Ducha Świętego towarzyszył im w każdym kroku, umacniał ich wiarę i inspirował do głębszej miłości Boga i bliźnich. Niech ich przykład i zaangażowanie staną się źródłem inspiracji dla innych, a ich życie stanie się świadectwem mocy Ducha Świętego.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img