Mali wielcy święci w naszej parafii

Nowości

Autor

W pierwszą niedzielę listopada do naszej parafii przybyli mali wielcy święci. Św. Jerzy, św. Barbara, św. Filomena, św. Alicja to niektóre z postaci świętych, których obecność mogliśmy sobie przypomnieć, dzięki dzieciom, które przebrały się za ulubionych mieszkańców Nieba.

W ten sposób dzieci mogły poznać historię niezwykłych osób, które dzisiaj są świętymi. Piękne i kolorowe stroje, przygotowane przy pomocy rodziców, pozwalały odgadnąć, kto za jakiego świętego się przebrał.

Swoich ulubionych świętych najmłodsi najpierw przedstawili podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.15 w dolnym kościele. Po zakończonej Liturgii przeszły do górnego kościoła, aby tam wziąć udział w uroczystej procesji.

W tym dniu okolicznościową homilię wygłosił Ks. prał. dr Jan Biedroń, który wskazał na rzeczywistość Nieba, za którą tęsknimy, a uczestniczą w niej już święci. – W naszych sercach tli się tęsknota za czymś, co jest bardziej wzniosłe, doskonałe, wolne od ułomności i cierpień. Marzymy o życiu, które nie przemija. A przecież przypomina nam to również autor Księgi Mądrości: (…) zdało się oczom głupich, że pomarli (…). A nade wszystko sam Jezus potwierdza to najgłębsze przekonanie człowieka mówiąc, że Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych – wskazał Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Z udział w konkursie, ze względu na bardzo wysoki poziom przygotowanych charakteryzacji, wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję medale oraz upominki.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img