Koncertowo i kolędowo

Nowości

Autor

Ostatnie dni śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek upłynęły w naszej parafii pod znakiem trzech koncertów, które przyciągnęły wielu wiernych. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni wspaniałymi występami i śpiewem kolęd.

Pierwszy z trzech koncertów odbył się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku i był wykonywany przez uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia. Wspaniała gra na różnych instrumentach, sprawiła że publiczność była w pełni oczarowana pięknem bożonarodzeniowych utworów. Repertuar obejmował tradycyjne kolędy, których wykonanie spotkało się z wielkim uznaniem zgromadzonych w kościele gości.

Drugi koncert odbył się w środę 1 lutego 2023 roku, a wykonawcami byli uczniowie tarnobrzeskiego Katolika, dzięki którym jeszcze raz wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uczniowie Szkół Katolickich przygotowali prawdziwą ucztę duchową: wspaniałe utwory o cudzie narodzin Chrystusa. Instrumentaliści zadbali o wyjątkowy nastrój, a wokalne popisy dały radość i energię. Koncert wzbogacony został miniwykładem o etymologii kolędy polskiej, jej rozwoju na przestrzeni wieków jako gatunku muzycznego.

Trzeci i ostatni koncert odbył się w święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 17.00 2023 roku. Piękne wykonanie utworów bożonarodzeniowych było dziełem Pani Anety Surowiec wraz z zespołem. Ich wspaniałe głosy i artystyczne interpretacje tradycyjnych kolęd wywołały wiele wzruszeń wśród publiczności.

W sumie, trzy koncerty kolędowe w parafii były wspaniałym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Wszyscy byli pod wrażeniem talentów i umiejętności wykonawców, a śpiewanie kolęd w tak wspaniałym otoczeniu było doskonałym sposobem na uczczeni wydarzeń wpisujących się w Boże Narodzenie.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img