Eucharystia źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia – Wielki Czwartek 2023 r.

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

6 kwietnia 2023 r. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Triduum Paschalnego. W tym roku Eucharystia była sprawowana przez dziesięciu kapłanów. Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Krzysztof Cisek, pracownik Kongregacji Nauki Wiary w Kurii Rzymskiej. Mszę Świętą również koncelebrował Ks. kan. Stanisław Knap, obecnie przebywający w hospicjum św. Ojca Pio przy ul. Dąbrówki.

Z okazji dnia ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Józefa złożyły Księżom życzenia. Następnie Ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii, dziękując za wszelką okazaną życzliwość i wsparcie modlitewne, zaprosił wszystkich do złożenia Bogu dziękczynienia za Jego szczególną obecność w białej Hostii.

Wielkoczwartkową homilię wygłosił Ks. prał. dr Krzysztof Cisek, który odwołując się do wydarzeń paschalnych, zachęcił licznie zgromadzonych wiernych do refleksji nad osobistą relacją do Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Kaznodzieja przypomniał również, że Eucharystia i Kapłaństwo są ze sobą nierozłączne. Na zakończenie Ks. prał. dr Krzysztof Cisek podkreślił piękno sprawowanej Liturgii w serbinowskiej parafii.

Po homilii księża złożyli odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, po czym Ksiądz proboszcz dokonał obrzędu „Mandatum” czyli obmycia nóg dwunastu mężczyznom, jako wyraz misji służebnej kapłaństwa.

Ostatnim akcentem Liturgii była procesja do ciemnicy, gdzie został przeniesiony Najświętszy Sakrament, a następnie rozpoczęła się adoracja Pana Jezusa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img