Chrystus wodzem… – Niedziela Palmowa 2023 r.

Nowości

Autor

2 kwietnia 2023 roku o godzinie o godz. 11.00 w naszej parafii pod pomnikiem św. Jana Pawła II rozpoczęły się uroczystości związane z Niedzielą Palmową. Z tej okazji wspólnoty neokatechumenalne zaangażowały się w przygotowanie Liturgii Niedzieli Męki Pańskiej, której przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń. Swój udział we Mszy Świętej również zaznaczyły Dzieci wraz z Dyrekcją i Nauczycielami Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa w Tarnobrzegu

Ksiądz Proboszcz wygłosił homilię, w której zachęcał wiernych to obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II.

Dziś, w odczytanej nam przed chwilą Ewangelii o Męce Pańskiej, spotykamy Jezusa na drodze krzyżowej. Po raz kolejny w naszym życiu słyszymy o tym niezwykłym i być może przez tak wielu już dziś niezrozumiałym posłuszeństwie Jezusa aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Spotykamy Go w przejmującym krzyku tłumu: ukrzyżuj Go i w pełnym wiary wyznaniu stojącego pod krzyżem setnika: prawdziwie, Ten człowiek był Synem Bożym. Słuchając Ewangelii Męki Pańskiej, oczyma wiary i my widzimy dziś Krzyż . (…) Dziś przypada 18 rocznica odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II. To On powtarzał zwłaszcza do młodych: zawierzam Wam Krzyż Chrystusa! Nieście Go w świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że nie ma zbawienia ani odkupienia, jak tylko w Chrystusie, umarłym i zmartwychwstałym. Sam doświadczył tego krzyża i dziś  niektórzy również  krzyżują Go, dyskryminując Jego osobę i dzieła które pozostawił. Po 18 latach od śmierci, znaleźli się tacy którzy wołają jak w czasach Chrystusa – na krzyż z Nim!  Odstąpmy od tej grupy, tak wołających i brońmy  dobrego imienia Św. Jana Pawła II i módlmy się za Jego wstawiennictwem – mówił Ksiądz Proboszcz

Kaznodzieja na zakończenie homilii zachęcał do głębokiego przeżywania wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

Niech to nasze spotkanie w Niedzielę Palmową, w obliczu męki i śmierci Chrystusa, u progu tych wydarzeń Wielkiego Tygodnia, pomoże nam wszystkim odkryć wielką miłość Boga w Jezusie Chrystusie do każdej i każdego z nas i jednocześnie poczuć się jej świadkami i apostołami – zachęcał Kaznodzieja.

Na zakończenie sprawowanej Mszy Świętej Ks. prał. dr Jan Biedroń podziękował wszystkim za  przygotowanie Liturgii i następnie udzielił licznie zgromadzonym wiernym uroczystego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img