Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

Nowości

Autor

Uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w serbinowskiej świątyni, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10, Katolickiej Szkoły Podstawowej i Liceum Katolickiego oraz dzieci z Katolickiego Przedszkola rozpoczęły nowy rok szkolny 2021/2021.

Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja wskazał na potrzebę osobistego kontaktu oraz spotkania, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie przekazywania wiary i wiedzy.

–  Rozpoczynając kolejny rok pracy szkolnej, świadomi łaski wybrania, ale także własnych słabości, chcemy dziś z wiarą prosić Pana Boga o siłę i ewangeliczny zapał na czas naszej niełatwej pracy. Patrząc wstecz wspominamy czas uciążliwych ograniczeń związanych z pandemią, długi okres nauki zdalnej, który wymagał od nas otwarcia się na nowe możliwości przekazu. Ta niezwykła i nadzwyczajna sytuacja pokazała nam, że w przekazie wiedzy i wiary bardzo ważny jest osobisty kontakt i spotkanie – wskazał kaznodzieja

Mimo trudnej sytuacji związanej pandemią Ksiądz Proboszcz wskazując na Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, zachęcał do spojrzenia w przyszłość z nadzieją.

Mimo wielu trudności z ufnością patrzymy w przyszłość, mając nadzieję, że Opatrzność Boża poprowadzi nas bezpiecznie przez kolejne miesiące nowego roku szkolnego. Dziś wakacje ustępują miejsca nauce. Wakacje służyły wypoczynkowi, nabraniu sił do przykładania się do każdego szkolnego przedmiotu. Poprzez wytrwałą pracę w szkole i angażowanie się w zajęcia w domu wyrazicie także miłość i wdzięczność Panu Bogu, który was zaprasza do pomnażania talentów. Poszukując dróg pokonywania trudności wychowawczych warto sięgać do doświadczenia wybitnych przewodników. W tym roku takim przewodnikiem staje się dla nas Kardynał Stefan Wyszyński, którego beatyfikację będziemy przeżywać już wkrótce. Przychodzimy więc u progu nowego roku szkolnego prosić Boga, naszego najlepszego Ojca, by udzielał nam swych łask, za przyczyną tego przemożnego orędownika – zachęcał Ksiądz Proboszcz.

Na zakończenie homilii ks. prał. dr Jan Biedroń życzył wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny, aby nauka w szkole była dla nich źródłem wzrastania w mądrości.

– Drogie dzieci i Droga młodzieży: Wszystkim wam życzymy, by nauka w szkole jaką będziecie podejmować przyniosła mnóstwo radości i satysfakcji. Byście stawali się coraz mądrzejsi, mądrością Boga. A Wy, Drodzy nauczyciele i wychowawcy oraz katecheci: spróbujcie zachwycić młodych Waszym świadectwem ciągłego odkrywania Kościoła, w którym sami doświadczyliście żywego Boga. Wychowawca wtedy jest wiarygodny, kiedy swoim życiem potwierdza głoszoną naukę, kiedy naprawdę wierzy w to, co przekazuje. Bądźcie autentyczni – mówił ks. prał. dr Jan Biedroń.

Zwieńczeniem Mszy Świętej było dokonanie przez dyrektora, panią Joannę Szmuc, Aktu Zawierzenia Szkół Katolickich Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie.

W roku szkolnym 2021/2022 w szkołach na terenie naszej parafii będą katechizować dwaj nowi kapłani: Ks. Paweł Piędzio oraz Ks. Michał Zelik.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img