Parafialne obchody 30. Światowego Dnia Chorego

Nowości

Autor

11. lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes w naszej parafii przeżywaliśmy obchody 30. Światowego Dnia Chorego. Nabożeństwo z modlitwą za chorych i cierpiących Miało miejsce W hospicjum przy ulicy Dąbrówki, w hospicjum przy kościele, w Domu Matki Teresy Oraz w naszej parafialnej świątyni.

Chorym i cierpiącym zostały udzielone sakramenty: pokuty i pojednania, namaszczenia chorych i komunii świętej. W hospicjum św. Ojca Pio ks. prał. dr Jan Biedroń poprowadził modlitwę za chorych i cierpiących oraz za wszystkich posługujących w tarnobrzeskich domach ulgi w cierpieniu. Ksiądz Proboszcz w wygłoszonym okolicznościowym słowie, zwrócił uwagę na tajemnicę cierpienia, która zadaje pytanie o sens życia i jest powodem życiowej bezradności. Jednocześnie wskazał na osobę Jezusa Chrystusa, który poprzez swoją mękę i cierpienie dokonał zbawienia człowieka.

W parafialne obchody dnia chorego włączył się również Klub Inteligencji Katolickiej. Z tej okazji Pani Ewa Lipińska-Mikrut, Prezes KIK-u skierowała słowa życzliwości oraz przekazała podarunki dla wszystkich chorych i cierpiących.

W parafialnej świątyni o godzinie 18.00 była sprawowana Msza Święta, która została zwieńczona uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img