Ogłoszenia duszpasterskie – 9.07.2023 r. – XIV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXIV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Jutro po Mszy św. o 800 wyjazd ministrantów i scholi parafialnej na wypoczynek wakacyjny do Zakopanego;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. We wtorek – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.
 1. W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartekwspomnienie św. pustelników Andrzeja świerada i Benedykta;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o  2030.
 1. W piątek – wspomnienie św. Henryka.
 1. W sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę – XV Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne z modlitwą za zmarłych parafian z racji III Niedzieli Miesiąca;
  • modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie;
  • wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
  • dziś – Matejki 22 kl. 1 i 2.
  • w piątek – Orzeszkowej 1 kl. 1 i 2.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Zwierzynieckiej 24 klatka 1. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Prosimy o zgłoszenie chętnych do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września, ponieważ musimy w tym tygodniu zamówić bilety wstępu. Zapisy na listę w zakrystii.
 1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. Natomiast dniu 6 sierpnia /niedziela/ z naszego dekanatu organizowana jest sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę w ramach trwającej w tym  czasie 40 Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Program tej sztafetowej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 700 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 830, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu.
 1. W dniu 11 lipca 2023 roku o godz. 1800 w Kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych Polaków ich rodzin oraz ocalałych z ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947. Po Mszy Św. zostaną zapalone znicze i złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą Kresowian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 1. Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img