Ogłoszenia duszpasterskie – 9.05.2021 r. – VI Niedziela Wielkanocy

9.05.2021 r.
VI Niedziela Wielkanocy

Od 4 maja, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 15 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630;
    • przypominamy, że codziennie o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji jest odmawiany różaniec w intencji ustania epidemii.
  1. Jutro o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
    • od jutra do środy dni modlitw o urodzaje.
  1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartekwspomnienie NMP Fatimskiej;
    • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą w intencji Ojczyzny, różaniec w Kaplicy adoracyjnej w intencji Ojczyzny o godz. 2030;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.
  1. W piątek – święto św. Macieja Apostoła;
    • dzień imienin ks. Macieja – polecajmy go w naszych modlitwach;
    • o 2030 w kaplicy adoracyjnej początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
    • będzie organizowana zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • o 1700 Msza św. z modlitwą Bractwa Szkaplerza Świętego;
    • święto św. Andrzeja Boboli.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • dziś blok nr 24, mieszkania od 1 do 22.
    • w piątek blok nr 24, mieszkania od 23 do 44.
    • w przyszłą niedzielę blok nr 24, mieszkania od 45 do 66.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
  1. W tym tygodniu będzie porządkowany plac Maryjny, zapraszam chętnych do pomocy w poniedziałek i wtorek od godz. 900. Do prezbiterium zostały wykonane nowe krzesła dla służby liturgicznej. Serdecznie dziękuję za ofiary składane cele parafialne – Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Maryja, nasza Patronka niech uprasza nam potrzebne dary i łaski.