Ogłoszenia duszpasterskie – 8.05.2022 r. – IV Niedziela Wielkanocna

8.05.2022 r.
IV Niedziela Wielkanocna

W naszych modlitwach polecajmy naród Ukraiński prosząc o pokój.

1. Dziś – Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza;
    • Uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i o godz. 1200 dla  uczniów  Katolickiej Szkoły Podstawowej;
    • z tej racji parafialne Msze św. o godz. 1000,  1130 i 1300 będą odprawiane w dolnym kościele, nie będzie Mszy św. o godz. 1115;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • odpust w parafii Dobrego Pasterza w Mokrzyszowie;
    • nabożeństwo przy Hospicjum św. O. Pio o 1930
    • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630. Majówki przy kapliczkach o 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.
  1. Jutro – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji;
    • na Mszy św. o 1800 początek Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijnych.
  1. We wtorek o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  1. W czwartekmodlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
  1. W piątek wspomnienie NMP Fatimskiej;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą w intencji Ojczyzny, różaniec w Kaplicy adoracyjnej w intencji Ojczyzny o godz. 2030;
    • o 1930 nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej – odpowiedzialna Róża Matki Bożej Fatimskiej
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.
  1. W sobotę Święto św. Macieja Apostoła. W modlitwach polecajmy Księdza Macieja pracującego w naszej parafii;
    • o 830 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci rocznicowych, ich rodziców i rodzeństwa;
  1. W przyszłą niedzielę – V Niedziela Wielkanocna;
    • Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1000 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 i dla uczniów  Katolickiej Szkoły Podstawowej;
    • nie będzie Mszy św. o godz. 1115;
    • 0 1630 nabożeństwo majowe. W intencji wprowadzającej modlitwa w intencji zmarłych z racji 3 niedzieli miesiąca.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą rodzice dzieci rocznicowych. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • jutro – blok nr 65.
    • w sobotę – blok nr 67.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech miesiąc maj w szczególny sposób przypomina nam o Matce Bożej w naszym życiu.