Ogłoszenia duszpasterskie – 6.10.2024 r. – XXVII Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych; w niedziele o godz. 1615.

1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła;
    • na Mszy św. o 1000 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
    • 1615 nabożeństwo Różańcowe.
  1. Jutro – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  1. W środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka – patrona diecezji;
    • spotkanie dla bierzmowanych z klasy VII o godz. 16:00;
    • 1800 Msza św. i różaniec połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.
  1. W czwartek – dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
  1. W piątek – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.
  1. W sobotę – wspomnienie bł. Jana Beyzyma,
  1. W przyszłą niedzielę XXVIII Niedziela Zwykła;
    • XXIV Dzień Papieski – przeżywany pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” – po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary zostaną przesłane na Fundację Nowego Tysiąclecia;
    • w Sandomierzu uroczystość diecezjalna związana z bł. Wincentym Kadłubkiem, Patronem Diecezji – procesja z kościoła seminaryjnego wyruszy o 1000 , do Bazyliki katedralnej. W Bazylice katedralnej Msza św. o godz. 1030;
    • o 1615 w naszym kościele nabożeństwo różańcowe;
    • dzień imienin biskupa Edwarda Frankowskiego – solenizanta otoczymy modlitwą;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o  2030;
    • wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,
  1. Z okazji 40-lecia śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Klub Inteligencji Katolickiej zorganizował w naszym kościele wystawę poświęconą Jego pamięci. Zachęcamy do zwiedzania tej wystawy.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Prusa:
    • dziś – ul. Prusa 4 – kl. 1 i 2
    • w środę – ul. Prusa 4 – kl. 3i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Dąbrowskiej 27 – od klatki 3 do końca.  Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
  1. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele i ofiary składane na potrzeby parafialne. W ostatnim czasie w prezbiterium kościoła zostały zamontowane trzy witraże, za wszelką ofiarność na ten cel – Bóg zapłać.
  1. 24 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii odbędzie się Wieczór Uwielbienia na cześć Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  1. Wielka Ogólnopolska Całodobowa Nowenna Adoracyjna Wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów dla naszego dekanatu w kaplicy Wieczystej Adoracji w dniu 13/14 października.
  1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.