Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2021 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nabożeństwa czerwcowe:
w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy;
    • o 1630 nabożeństwo majowe.
  1. Jutro święto Nawiedzenia NMP;
    • zakończenie nabożeństw majowych. Jedna majówka dla dzieci i starszych po Mszy św. o godz. 1800. Nabożeństwo odbędzie się w ogrodzie Maryjnym.
    • o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek wspomnienie św. Justyna;
    • Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlitwą będziemy obejmować wszystkie dzieci parafii, by rosły i rozwijały się w blaskach Jezusowej światłości i rodzicielskiej miłości;
    • o 1700 spotkanie dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych;
  1. W środę wspomnienie bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
  1. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
    • Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700 i o 1830;
    • o 1000 Msza św. i procesja Eucharystyczna dookoła naszego kościoła, podobnie procesja w czasie nabożeństwa Eucharystycznego o godz. 1615;

Ołtarze przygotowują:

1. Rycerze Kolumba;
    2. Bractwo św. Józefa;
    3. Rodzice młodzieży przystępującej do bierzmowania;
    4. Rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii św.
    • w oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej zaś w niedzielę o godz. 1615;
    • I Czwartek Miesiąca – parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  1. W I Piątek Miesiąca – o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
    • od 1600 spowiedź pierwszopiątkowa oraz przed bierzmowaniem;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
    • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
    • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
    • od 900 odwiedziny chorych;
    • nabożeństwo fatimskie: od 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. i procesja z figurą wokół naszego kościoła zwieńczona Apelem Maryjnym w Kaplicy adoracyjnej.
  1. W przyszłą niedzielę – niedziela w Oktawie Bożego Ciała;
    • o 1615 Nabożeństwo Eucharystyczne i czerwcowe oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • jutro – blok nr 51.
    • we wtorek – blok nr 53.
    • w środę – blok nr 55.
    • w czwartek – blok nr 57.
    • w piątek – blok nr 61.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 63.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 5 klatki od 3 do 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W następną pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w Katolickiej TV Serbinów będzie emitowany kolejny Koncert Życzeń. Dodatkowo nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Parafia zatrudni organistę wspomagającego, który posługiwałby w niedzielę na Mszach św. o godz. 17.00, 18.30 i o 20.00 w czasie wakacji.
  1. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Zmarłym w ubiegłym tygodniu wypraszamy dar Bożego Miłosierdzia. Wszystkim zaś żywym życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.