Ogłoszenia duszpasterskie – 3.12.2023 r. – I Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

 1. Dziś – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele o godz. 600 Msza św. z I Niedzieli Adwentu;
  • poświęcenie opłatków na stół Wigilijny. W naszej parafii opłatki rozprowadzane są w zakrystii przez cały Adwent, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie. Podajemy tę informację, ponieważ zdarzały się wypadki, że nieupoważnione przez parafię osoby w imieniu parafii rozprowadzały opłatki. Informujemy więc, że w parafii Serbinów poświęcone opłatki rozprowadzane są tylko w kościele – zakrystii;
  • od dzisiejszej Niedzieli Adwentu w naszej diecezji rozpoczyna się Diecezjalny Rok Rodziny w który wprowadza nas list Biskupa Ordynariusza. W kościele pw. Świętego Ducha w Sandomierzu będą głoszone przez Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w pierwsze soboty miesiąca konferencje o tematyce rodzinnej. Każda konferencja rozpocznie się o godz. 17.30 ;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • trwają rekolekcje Maryjne „oddanie 33”. Zapraszamy do udziału. Modlitwa z rozważaniami codziennie o 2000 w kaplicy Wieczystej Adoracji, a po niej różaniec i Apel Maryjny;
 1. Jutro – wspomnienie św. Barbary, patronki górników;
  • odpust w Parafii św. Barbary.
 1. We wtorek – o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • o 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o godz. 1800 Msza św. roratnia dla dzieci;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
  • zakończenie rekolekcji Maryjnych „oddanie 33”.
 1. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
  • Msze św. o  600, 800, 1200, 1500 i 1800. Po Mszy św. wieczornej Maryjny Wieczór Uwielbienia połączony z Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Jezusowemu uczestników rekolekcji „oddanie 33”;
  • o 1200 Godzina Łaski w Kaplicy Wieczystej adoracji.
 1. W sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej;
  • pielgrzymka do Częstochowy o  1000 z Tarnobrzega, powrót w niedzielę. Zapisy w zakrystii lub u animatorki Wspólnoty Krwi Chrystusa.
 1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Adwentu dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek;
  • pierwsza Msz św. o  600 z II Niedzieli Adwentu;
  • Dom Matki Teresy będzie prowadził kiermasz ciast i ozdób świątecznych.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • dziś – Kossaka 8, klatki 5 i 6;
  • jutro – Konstytucji 3 Maja 1, klatki 1 i 2;
  • we wtorek – Konstytucji 3 Maja 2, klatki 1 i 2;
  • w środę – Konstytucji 3 Maja 2, klatki 3 i 4;
  • w czwartek – Konstytucji 3 Maja 3, klatki 1 i 2;
  • w sobotę – Konstytucji 3 Maja 3, klatki 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Elizy Orzeszkowej 2 z klatek 5-8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. Wzorem lat ubiegłych, młodzież pragnie przygotować czuwanie kolędowe przed pasterką. Próby będą się odbywać w każdą sobotę o 1600 w salce oazowej odpowiedzialny Ks. Piotr Żurawski. Zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy chętne dzieci i młodzież.
 1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do korzystania.
 1. W naszym mieście dekretem Biskupa Ordynariusza zostało ustanowione Duszpasterstwo Akademickie przy parafii św. Barbary.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Potrzebujemy 5 choinek na świąteczną dekorację świątyni. Gdyby był ktoś chętny ofiarować choinkę to bardzo prosimy o informację w zakrystii do następnej niedzieli.
 2. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą rodzinną kartkę świąteczną – temat przewodni prac to: rodzinne tradycje świąteczne; format kartek to papier A4 – technika wykonania dowolna. Prace można składać do 14 grudnia w zakrystii. Finał konkursu w niedzielę 17 grudnia podczas Mszy Świętej o 11.15.; Następnie prace konkursowe zostaną wystawione w górnym kościele do niedzieli 24 grudnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie parafialnej
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img