Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2024 r. – IV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Dziś – IV Niedziela Zwykła;
  • witamy w naszej parafii ks. kan. Andrzeja Caga, który do tej pory pracował jako proboszcz przez 27 lat w parafii Komorów. Obecnie po przejściu na emeryturę będzie posługiwał w naszej parafii. Serdecznie witając, otaczamy modlitwą.
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
 1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK. Jak już informowaliśmy Klub Inteligencji Katolickiej zorganizował nieodpłatne usługi psychologiczne, które skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne. Usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych. Dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIKu;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
 1. W środę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana – 19 rocznica wprowadzenia relikwii świętego wychowawcy młodzieży;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W I Czwartek Miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych;
  • o 2000 w kaplicy Adoracyjnej spotkanie modlitewne Wspólnoty Wspomożycieli Kapłanów zakończone modlitwą Apelową. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 1. W I Piątek Miesiąca Święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej; na każdej Mszy św. modlitwa ofiarowania dzieci, a wieczorowa modlitwa rodzinna z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich z racji trwającego Roku Rodziny w naszej diecezji;
  • światowy Dzień Życia Konsekrowanego – obejmujemy modlitwą wszystkie osoby konsekrowane – taca z tego dnia zostanie przeznaczona jako pomoc dla Sióstr Klarysek w Sandomierzu;
  • błogosławieństwo świec na każdej Mszy św., czyli o 630, 800, 1000, 1500 i o 1800;
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1700 spowiedź;
  • o 1800 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W I Sobotę Miesiąca wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
  • odwiedziny chorych 17 lutego od 900;
  • w sezonie zimowym Męski Różaniec w kaplicy Adoracyjnej – o 1500 Msza św. w intencji mężczyzn, a po niej różaniec w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i Rodziny oraz w intencji powołań kapłańskich.
 1. W przyszłą niedzielę V Niedziela Zwykła;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 20 mieszkania 1-22.
  • jutro – blok nr 20 mieszkania 23-44.
  • w środę – blok nr 20 mieszkania 45-66.
  • w czwartek – blok nr 22 mieszkania 1-22.
  • w piątek – blok nr 22 mieszkania 23-44.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 22 mieszkania 45-66.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 1 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W trosce o zdrowie, Fundacja SOS Życie z Mielca, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 22-30 stycznia 2024 r. na plac Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie urzędu miasta.
 1. Nasza parafia, oprócz domu św. Matki Teresy i Schroniska dla bezdomnych, gdzie obecnie przebywa 123 osób, Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Hospicjum św. Ojca Pio w których mieści się łącznie 161 osób, prowadzi również Warsztaty Terapii Zajęciowej dla  osób niepełnosprawnych. W Terapii Zajęciowej, znajduje się obecnie 60 uczestników z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Dziękujemy  Panu Bogu i ludziom również za dar tego Domu i tych ludzi. Jesteśmy wdzięczni, że możemy śpieszyć z pomocą potrzebującym. Wszystkim wspierającym te dzieła z serca dziękujemy.
 1. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz parafia pw. św. Floriana w Stalowej Woli organizują Walentynkowy Dzień Małżeński. Szczegóły na plakacie.
 1. Dnia 3 lutego w kościele Świętego Ducha w Sandomierzu odbędzie się kolejny wykład pt. „Rodzina kolebką powołań kapłańskich”;
 1. W dniach 3 – 4 lutego organizowana jest Pielgrzymka Rolników, Ogrodników i Sadowników do Sulisławic. Szczegóły również na plakacie.
 2. Naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img