Ogłoszenia duszpasterskie – 25.04.2021 r. – IV Niedziela Wielkanocy

25.04.2021 r.
IV Niedziela Wielkanocy

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 20 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który będzie przebiegał od 25 kwietnia do 1 maja pod hasłem Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. Od dzisiaj rozpoczyna się sztafeta modlitewna w intencji powołań kapłańskich przez 30 kolejnych dni. W naszej parafii sztafeta modlitewna przypada na 19 maja.
    • święto św. Marka, Ewangelisty;
    • dzień modlitw o urodzaje;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
  1. Jutro – dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. W środę – wspomnienie św. Piotra Chanela, kapłana i męczennika;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
  1. W czwartekświęto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy;
    • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.
  1. W piątek – wspomnienie św. Piusa V, papieża.
  1. W I Sobotę Miesiąca Święto św. Józefa – rzemieślnika – rozpoczniemy miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony Matce Bożej;
    • Msze św. o 630, 800, 1500 i o 1900;
    • o 800 Msza św. Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji;
    • od 900 odwiedziny chorych – Kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
    • nabożeństwo Fatimskie: od 1800 adoracja i nabożeństwo majowe, o godz. 1900 Msza św. – serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę – V Niedziela Wielkanocna;
    • o 1615 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych;
    • nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630.
    • niedziela adoracyjna;
    • wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła;
    • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • dziś blok nr 14, kl. 3 i 4.
    • jutro blok nr 14, kl. 5 i 6.
    • we wtorek – blok nr 14, kl. 7 i 8.
    • w środę – bloki nr 18 i 25.
    • w czwartek – blok nr 20, mieszkania od 1 do 22.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 20, mieszkania od 23 do 44.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 2 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
  1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
  1. Zostały zakończone prace w dolnym kościele i zakrystii, w Wieczerniku parafialnym i na placu Maryjnym. Obecnie trwają prace w holu górnego kościoła i zakrystii. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
  1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech Maryja, którą w szczególny sposób czcimy w miesiącu maju, uprasza nam potrzebne dary i łaski.