Ogłoszenia duszpasterskie – 24.12.2021 r. – Wigilia Bożego Narodzenia

Nowości

Autor

24.12.2021 r.
Wigilia Bożego Narodzenia

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. DziśWigilia Bożego Narodzenia – zachowajmy polską tradycję tego dnia, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz postny charakter wieczerzy wigilijnej, podczas której dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie życzenia i modlitwą wspólną obejmujemy wszystkich drogich naszemu sercu, a szczególnie tych z naszego grona, którzy już odeszli lub ten wieczór będą przeżywali w samotności;
  • o godz. 600 Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian; zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus oraz poświęcenie szo­pek i figurek Dzieciątka Jezus.
  • opłatki poświęcone rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie;
  • następna Msza św. o godz. 800;
  • Kolędowe czuwanie od 2130;
  • Pasterka o  2200i o północy.
 1. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia;
  • Msze św. jak w niedziele.
 1. W niedzielę Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość polskich rodzin oraz o poszanowanie każdego poczętego życia;
  • o 1400 Msza św. na cmentarzu w Sobowie
  • o 1700 Msza św. w intencji zaślubionych w 2021 r., zapraszamy także ich rodziny.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. Wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w naszej parafii podobnie jak rok temu, czyli codziennie od 27 grudnia do 22 stycznia będą spotkania kolędowe w kościele wg grafiku znajdującego się w gazetce Otwarte Serca i umieszczonego na stronie internetowej parafii. Natomiast jeżeli ktoś poprosi osobiście na wizytę duszpasterską domową, lub na poświęcenie nowego mieszkania, prosimy zgłosić w zakrystii  lub telefonicznie do 24 grudnia.  Indywidualne odwiedziny duszpasterskie kolędowe będą 28 grudnia od godz. 1500 .
 1. W piątek 7 stycznia o godz. 1900 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert zatytułowany „Najpiękniejsze polskie kolędy” w wykonaniu śpiewającej rodziny Kaczmarek. Występ ma cel charytatywno-opiekuńczy, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na kontynuację prac przy Hospicjum w Tarnobrzgu-Miechocinie. Cegiełki w cenie 20 zł są do nabycia w sklepiku parafialnym.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżywania Świąt, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img