Ogłoszenia duszpasterskie – 24.09.2023 r. – XXV Niedziela Zwykła

W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: o godz. 1700 dla dzieci, o godz. 1830 dla młodzieży i starszych, w niedziele o godz. 1615

1. Trwa rekrutacja do naszego Seminarium na nowy rok akademicki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do osobistego kontaktu z Księdzem Rektorem.
  1. Dziś XXV Niedziela Zwykła;
    • 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
  1. Jutro dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Ad oracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana;
    • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum.
  1. W środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
    • o 1900 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych;
    • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
  1. W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  1. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
    • dzień imienin Ks. Rafała Kusiaka i Ks. Michała Zelika – pamiętajmy w modlitwie;
    • o 1800 Msza św. z modlitwą w 77 rocznicę urodzin śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka – serdecznie zapraszamy. Modlitwa Apelowa w kaplicy adoracyjnej godz. 2100, różaniec prowadzi Legion Maryi. W tym dniu zachęcamy do odwiedzenia grobowca śp. Ks. Prałata w dowolnej chwili i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  1. W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
    • zapraszamy na Tarnobrzeski Wieczór Uwielbienia – o 1800 Msza św., a po niej adoracja.
  1. W przyszłą niedzielę – XXVI Niedziela Zwykła;
    • o 1000 poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym;
    • o 1300 przy Szkole Katolickiej „Strefa Aniołów”;
    • o godz. 1615 nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic;
  1. wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
    • dziś – blok nr 19, klatka 1.
    • jutro – blok nr 19, klatka 2.
    • we wtorek – blok nr 19, klatka 3.
    • w środę – blok nr 20, klatki 1 i 2.
    • w czwartek – blok nr 21, klatki 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 22, klatki 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 22, klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 18 i 25 oraz domków jednorodzinnych. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W każdą niedzielę nadawany jest program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, zachęcamy do oglądania.
  1. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Włostowa 7 października br. Bliższe informacje na plakacie.
  1. Dziś o godz. 1800 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się widowisko filmowo-muzyczne, dedykowane pamięci Hieronima Dekutowskiego “Zapory” oraz jego żołnierzy. Wstęp jest wolny.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.
  1. Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.