Ogłoszenia duszpasterskie – 23.05.2021 r. – Zesłanie Ducha Świętego

23.05.2021 r.
Zesłanie Ducha Świętego

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie – dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1700, dla starszych i młodzieży po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele i święta o godz. 1630.

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego;
    • parafialny dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania;
    • o 1630 nabożeństwo majowe;
    • o 1700 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
    • 17 rocznica konsekracji naszego kościoła
    • ponieważ 30 maja br., w Uroczystość Trójcy Świętej, dobiega końca okres wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej, zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą i jeżeli będzie taka potrzeba to również po Mszy św.
  1. Jutro – święto NMP Matki Kościoła – II dzień „Zielonych Świąt”;
    • Msze św. jak w święto, czyli o  630, 800, 1000, 1500 i 1800;
    • wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  1. W środę – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • Dzień Matki – dziękczynienie Bogu za matczyną posługę w rodzinach – szczególną modlitwą otoczymy je na Mszy św. o 1800;
    • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
    • o 2030 uroczysty Apel wdzięczności za dar nawiedzenia Maryi w Świętym wizerunku Jasnogórskiej Królowej.
    • 20 rocznica święceń kapłańskich Ks. Pawła Gutka.
  1. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    • dzień modlitwy za kapłanów posługujących w Parafii oraz z niej pochodzących;
    • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.
  1. W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy;
    • o 1630 nabożeństwo majowe.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
    • dziś blok nr 35.
    • jutro – blok nr 39.
    • we wtorek – blok nr 41.
    • w środę – blok nr 45.
    • w czwartek – blok nr 47.
    • w piątek – blok nr 49.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Bolesława Prusa 1 oraz bloku nr 5 klatki 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Dnia 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Obowiązkową formą jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.
  2. Parafia zatrudni organistę wspomagającego, który posługiwałby w niedzielę na Mszach św. o godz. 17.00, 18.30 i o 20.00 w czasie wakacji.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Od wczoraj w naszej świątyni przebywa Ikona Św. Rodziny nawiedzająca Kręgi Kościoła Domowego – Oazę Rodzin. Pragniemy dziś w obecności tej Ikony zawierzyć wszystkie rodziny naszej parafii.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Niech to błogosławieństwo towarzyszy wszystkim naszym Matkom a zmarłe niech Pan przyjmie do swojej chwały.