Ogłoszenia duszpasterskie – 22.09.2024 r. – XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła;
    • Apel o Pomoc Powodzianom. Prosimy o włączenie się w akcję niesienia pomocy siostrom i braciom, którzy ucierpieli na skutek powodzi jaka nawiedziła południowo-zachodnią Polskę. Po każdej Mszy św. jest prowadzona zbiórka  ofiar pieniężnych, które zostaną przekazane na ten cel. Jednocześnie istnieje możliwość wsparcia powodzian poprzez dary rzeczowe nowe (koce, środki czystości), które można składać na zapleczu kościoła. Niech nasza solidarność będzie wyrazem wdzięczności za pomoc jaką otrzymaliśmy podczas powodzi w 2010 roku.
    • także dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze rozprowadzają ciasto z którego dochód będzie pomocą na rehabilitację dla 14 miesięcznego chłopca Tomasza Sikory;
    • o 1630 Nieszpory niedzielne.
  1. W Kaplicy Adoracyjnej trwa nowenna przed wspomnieniem św. Archaniołów.
  1. Jutro, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny;
    • o 700 Msza św. odpustowa w kaplicy przy Hospicjum na ul. Dąbrówki;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. We wtorek po Mszy św. o 18.00 Studium Biblijne dla mężczyzn w salce Rycerzy Kolumba
  1. W środę o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
    • w bazylice katedralnej w Sandomierzu o godz. 1100 Msza św. z okazji 100 rocznicy święceń Sługi Bożego Ks. Bp. Piotra Gołębiowskiego.
  1. W czwartek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana;
    • 1900 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  1. W piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  1. W sobotę wspomnienie św. Wacława;
    • 1300 przy Szkole Katolickiej „Strefa Aniołów”;
    • o godz. 15 organizowana jest akcja pt. „Koronka na ulicach miast świata” Iskra Bożego Miłosierdzia z Polski zaprasza cały świat do wspólnej modlitwy;
    • w sali teatralnej, odbędzie się spektakl przedstawiający życie Sługi Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu grupy teatralnej Wspólnoty Dzieła Intronizacji NSPJ diecezji rzeszowskiej. Msza św. o godz. 1500, konferencja i spektakl – Idę śladami Króla Królów.
  1. W niedziele święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela;
    • dzień imienin Ks. Rafała Kusiaka i Ks. Michała Zelika – pamiętajmy w modlitwie;
    • o 1000 Msza św. z modlitwą w 78 rocznicę urodzin śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka – serdecznie zapraszamy. Modlitwa Apelowa w kaplicy adoracyjnej godz. 2100, różaniec prowadzi Legion Maryi. W tym dniu zachęcamy do odwiedzenia grobowca śp. Ks. Prałata w dowolnej chwili i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
    • odpust w Wielowsi.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców z ul. Dąbrowskiej:
    • jutro – blok 29 – klatki 3 i 4
    • we wtorek – blok 31 – klatki 1 i 2
    • w środę – blok 31 – klatki 3 i 4
    • w czwartek – blok 33 – klatki 1 i 2
    • w piątek – blok 33 – klatki 3 i 4
    • w przyszła niedzielę – ul. Prusa 1 – klatki 1 i 2
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej 26. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  2. W tym roku obchodzimy 100. Rocznicę święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. prof. Wincentego Granata. Szczegółowe informacje zawarte są na w plakacie.
  3. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w Stalowej Woli Rozwadowie w par. pw. Matki Bożej Szkaplerznej dnia 5 października. Bliższe informacje na plakacie.
  4. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy 7 października. Serdecznie zachęcamy do udziału i zapisywania się w zakrystii.
  5. Osoby chętne do chóru, zespołu instrumentalnego i wolontariatu chcące wziąć udział w Wieczorze Uwielbienia, które odbędzie się w uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy świętej o 1845 w sali teatralnej.
  6. Comiesięczny Wieczór Uwielbienia w naszej parafii odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Od 1 października, podobnie jak w roku ubiegłym w całej diecezji odbywać się będzie modlitwa w intencji powołań.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych.