Ogłoszenia duszpasterskie – 22.01.2023 r. – III Niedziela Zwykła

1. Dziś III Niedziela Zwykła – niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności – podkreślił Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu proprio Aperuit illis.
    • na Mszy św. o 1000 modlić się będziemy w intencji seniorów z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka;
    • o 1630 Nieszpory niedzielne;
    • wspomnienie św. Wincentego Palottiego, kapłana.
  1. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora kościoła;
    • parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach.
  1. W środę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
    • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych;
    • zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  1. W czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  1. W piątek wspomnienie św. Anieli Merici,
  1. W sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  1. W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Zwykła;
    • o 1600 koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia – serdecznie zapraszamy;
    • Uczniowie tarnobrzeskiego Katolika serdecznie zapraszają 1 lutego 2023 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 na koncert kolęd i pastorałek.
    • natomiast 2 lutego o 1600 Pani Aneta Surowiec wspólnie ze scholą zaśpiewają i zagrają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
    • dziś – ul. Konstytucji 3 Maja 6 – klatki 1 i 2.
    • jutro – ul. Konstytucji 3 Maja 6 – klatki 3 i 4.
    • We wtorek – ul. Konstytucji 3 Maja 7 – klatki 1 i 2.
    • w środę – ul. Konstytucji 3 Maja 8 – klatki 1 i 2.
    • w czwartek – ul. Konstytucji 3 Maja 8 – klatki 3 i 4.
    • w piątek – ul. Konstytucji 3 Maja 9 – klatki 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – ul. Kwiatkowskiego 3 i 3a.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ul. Henryka Sienkiewicza. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek.
  1. Centrum Medyczne Medyk z Mielca serdecznie zaprasza na bezpłatne badania laboratoryjne z programu „Profilaktyka 40 plus” w dniach 25-26 stycznia w godz. od 700 do 1000 – plac Bartosza Głowackiego 34 w Tarnobrzeskim Centrum Seniora. Prezydent Miasta Tarnobrzega.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.