Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające
w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu;
    • o godz. 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;
    • początek astronomicznej wiosny;
    • od jutra do świąt codziennie spowiedź od godz. 1700;
  1. W środę o g 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • o 1800 Msza św. z nauką dla wszystkich na rozpoczęcie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych;
    • po Mszy św. wieczornej spotkanie dla mężczyzn.
  1. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego;
    • Msze św. o : 630, 800, 1100, 1500, 1630 i 1800;
    • nauki rekolekcyjne dla wszystkich na Mszach św. o 800, 1500 i 1800;
    • o g 930 Msza św. z nauką w Hospicjum przy ul. Dąbrówki;
    • o g 1000 Droga Krzyżowa dla maturzystów z rejonu;
    • o g 1100 Msza św. z udziałem Ks. Biskupa;
    • o g 1630 Msza św. z nauką dla dzieci;
    • podjęcie Duchowej Adopcji na Mszy św. o 1800, sprawowanej w intencji poszanowania życia ludzkiego;
    • po Mszy św. wieczornej spotkanie dla niewiast;
    • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej.
  1. W piątek III dzień Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych;
    • nauki dla wszystkich na Mszach św. o 800, 1500 i 1800;
    • Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla młodzieży i starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730;
    • o 930 Msza św. z nauką w Hospicjum przy kościele;
    • o 1400 Msza św. z nauką w Domu św. Matki Teresy;
    • o 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum;
    • o 1800 Msza św. z nauką dla wszystkich
    • po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży.
  1. W sobotę – nauki rekolekcyjne na Mszach św. o 800, 1500 i 1800 – zakończenie rekolekcji;
    • po Mszy św. wieczornej spotkanie ze wspólnotami istniejącymi przy naszej parafii.
    • Przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii także tych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc. Ks. Paweł Dobrowolski odwiedzi chorych w poniedziałek od 9.00
  1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień – jest to czas bezpośredniego przygotowania się do przeżycia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa;
    • jest to także Światowy Dzień Młodzieży oraz Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Misjonarzy;
    • na każdej Mszy św. poświęcenie palm;
    • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną;
    • po Mszy św. o 1830 spotkanie Straży Maryjnej, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną zasilić szeregi pełniących straż przy Pańskim Grobie.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja:
    • jutro – z bloku nr 5, klatki 1 i 2.
    • we wtorek – z bloku nr 6, klatki 1 i 2.
    • w środę – z bloku nr 6, klatki 3 i 4.
    • w piątek – z bloku nr 7, klatki 1 i 2.
    • w przyszłą niedzielę – z bloku nr 8, klatki 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 41, 45 i 47. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
  1. W sklepiku rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia jest wystawiony kosz, do którego można składać dary dla najuboższych z terenu naszej parafii.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
  1. W imieniu wspólnot neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy na katechezy, które odbywają się we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 na sali parafialnej. Ze względu na pandemię obowiązują maseczki i odpowiedni dystans.
  1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy – naszej patronki. Niech czas Wielkiego Postu jeszcze bardziej zbliża nas do Chrystusa.