Ogłoszenia duszpasterskie – 21.02.2021 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, w kościele może przebywać
jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Osoby przebywające
w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu;
    • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
  1. Jutro – święto Katedry św. Piotra Apostoła;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
  1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • modlitwa Wspólnoty Rodzin Wielodzietnych.
  1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność;
    • 1500 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Faustinum.
  1. W piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.
  1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Wielkiego Postu;
    • zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”
    • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Kossaka:
    • jutro – z bloku nr 3, klatki 1 i 2.
    • we wtorek – z bloku nr 3, klatki 3 i 4.
    • w środę – z bloku nr 4, klatki 1 i 2.
    • w czwartek – z bloku nr 5, klatki 1 i 2.
    • w piątek – z bloku nr 5, klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 67 i 69. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do korzystania z nowej strony internetowej naszej parafii, która znajduje pod adresem „parafiaserbinow.pl”.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
  1. W imieniu wspólnot neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy na katechezy, które odbywać się będą we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 1900 na sali parafialnej. Ze względu na pandemię obowiązują maseczki i odpowiedni dystans.
  1. Katolickie Przedszkole im. Św. Józefa oraz Żłobek Nazaret ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej przedszkola oraz w biurze przedszkola.
  1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzymy abyśmy w rozpoczętym Wielkim Poście nie zapominali o konkretnych czynach miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, wobec potrzebujących, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, kiedy wielu ludzi doświadcza cierpienia, opuszczenia, lęku, samotności.