Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2022 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

20.03.2022 r.
III Niedziela Wielkiego Postu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za po-mocą maseczek ochronnych lub części odzieży. W naszych modlitwach dalej polecajmy naród ukraiński prosząc o pokój.

1. Dziś – III Niedziela Wielkiego Postu;

  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 3;
 1. Jutro początek astronomicznej wiosny.
 1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego;
  • Msze św. jak w święto, czyli o : 630, 800, 1000, 1500 i 1800;
  • w jedności z Następcą Świętego Piotra, zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi;
  • podjęcie Duchowej Adopcji na Mszy św. o 1800, sprawowanej w intencji poszanowania życia ludzkiego;
  • Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie;
  • Stacyjna Droga Krzyżowa w Parafii św. Barbary – początek o godz. 1830.
 1. W przyszłą niedzielę IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Laetare;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną – odpowiedzialny Rejon 4.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w czwartek w świetlicy od godz. 1600 do 1800.
 1. Ostatnio zostały założone cztery witraże nad antresolą. Pierwszy witraż został ufundowany ze składek parafian, drugi ufundowały Róże Żywego Różańca, trzeci ufundowała osoba prywatna, czwarty został ufundowany ze składek anonimowych parafian. W najbliższym czasie dla przejrzystości finansowej, przedstawiciele Rady parafialnej rozliczą wykonane dzieło z artystą witraży i wykonawcą okien w których witraże zostały zamontowane. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.  W tym tygodniu zostaną również zwieńczone prace na zewnątrz kościoła  przy układaniu kostki brukowej.
 1. Dziękujemy za dary składane dla uchodźców wojny na Ukrainie.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła wyłożone są do zabrania Skarbonki Wielkopostne. Caritas dostarczyła skarbonki wielkopostne, do których rodziny lub osoby indywidualne mogą składać dobrowolne ofiary podczas trwania Wielkiego Postu, jako osobistą jałmużnę na rzecz potrzebujących. Rozprowadzane są również Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy Jana Matejki 7 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 14 kl. 3 i 4.
  • we wtorek – blok nr 14 kl. 5 i 6.
  • w środę – blok nr 14 kl. 7 i 8.
  • w czwartek – bloki nr 18 i 25.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 20 m. 1-22.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img