Ogłoszenia duszpasterskie – 19.09.2021 r. – XXV Niedziela Zwykła

19.09.2021 r.
XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory za zmarłych.
  1. Jutro początek nowenny przed wspomnieniem św. Archaniołów w kaplicy Adoracyjnej.
  1. We wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
    • na Mszy św. o 1800 modlić się będziemy w intencji posłańców dobroci i animatorów wspólnot działających przy parafii z okazji patronalnego ich święta.
  1. W środę o 1700 spotkanie dla kandydatów na ministrantów – zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej i starszych;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.
  1. W czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny;
    • o 700 Msza św. odpustowa w kaplicy przy Hospicjum na ul. Dąbrówki;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy Orzeszkowej:
    • dziś – blok nr 2, kl. 7 i 8.
    • jutro – blok nr 3, kl. 1 i 2.
    • w środę – blok nr 4, kl. 1 i 2.
    • w czwartek – blok nr 4, kl. 3 i 4.
    • w piątek – blok nr 4, kl. 5 i 6.
    • w przyszłą niedzielę blok nr 5, klatki 1 i 2.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Świętej Kingi i ul. Skarbka. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Klub Inteligencji Katolickiej informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnych usług psychologicznych. Usługi skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne w formie konsultacji psychologicznych. Dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca od godz. 1630 do 1730 w sali KIK.
  1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Zwracam się z prośbą do Róż Różańcowych, aby uczestniczyć w wyznaczonym dla siebie czasie w Dobie Różańcowej prowadzonej w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  1. XI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Gorzycach 2 października. Rozpoczęcie o godz. 1000.
  1. W parafii OO. Dominikanów rozpocznie się formacja kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. Chętnych mężczyzn prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 1 października. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 października.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie zaangażowanie w prace prowadzone przy kościele i ofiary składane na potrzeby parafialne – Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych