Ogłoszenia duszpasterskie – 18.12.2022 r. – IV Niedziela Adwentu

18.12.2022 r.
IV Niedziela Adwentu

Trwa Adwent – Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o godz. 600, dla dzieci o godz. 1800

1. Dziś IV Niedziela Adwentu – która przypomina nam o tym, że Pan jest już blisko, Pan jest pośród nas – przyjmijmy Boga czystym sercem i otwartym umysłem;
    • o 1115 rozstrzygnięcie konkursów adwentowych dla dzieci;
    • o 1630 nieszpory za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
    • o 2030 w Kaplicy Adoracyjnej nowenna do Dzieciątka Jezus;
    • poświęcone opłatki rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie;
    • przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest kosz do którego możemy składać żywność dla potrzebujących;
    • spowiedź przedświąteczna w środę 21 grudnia – oczywiście zachęcamy do systematycznego korzystania z tego Sakramentu w czasie Mszy św. Roratniej zarówno rano jak i wieczorem;
    • przed kościołem sprzedawane są stroiki adwentowe wraz ze świecą Caritasu, żłóbki z Dzieciątkiem Jezus. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zimowisko dla ministrantów i scholki;
    • rozprowadzane są także ozdoby świąteczne przygotowane przez podopiecznych ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego, dochód przeznaczony jest na działalność statutową ośrodka.
  1. Jutro wyjątkowo przed świętami dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK;
    • 1700 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 6;
    • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
  1. We wtorek rekolekcje Adwentowe w Hospicjach i dla dzieci podczas Mszy Roratnich o godz. 1800.
  1. W środę – wspomnienie św. Piotr Kanizjusza, kapłana i Doktora Kościołapara­fialna spowiedź Adwentowa:
    • do południa: od 900 do 1200, o godz. 1030 część Radosna Różańca Świętego;
    • po południu: od 1400 do 1800, o godz. 1530 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
    • o 1600 w dolnym kościele Jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola;
    • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nowenną do Dzieciątka Jezus.
  1. W czwartek od 900 świąteczne odwiedziny chorych – prosimy zgłaszać w zakrystii dodatkowo tych chorych którzy będą odwiedzani z racji świąt;
    • o 1200 spotkanie opłatkowe dla bezdomnych w sali MOSIR;
    • spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholii wraz z rodzicami po Mszy świętej o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. a później na spotkanie do sali Legionu Maryi.
  1. W piatek – spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio
  1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – zachowajmy polską tradycję tego dnia, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz postny charakter wieczerzy wigilijnej, podczas której dzielimy się opłatkiem z najbliższymi, składamy sobie życzenia i modlitwą wspólną obejmujemy wszystkich drogich naszemu sercu, a szczególnie tych z naszego grona, którzy już odeszli lub ten wieczór będą przeżywali w samotności;
    • o 600 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian;
    • zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus oraz poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus, i przyjęcie światełka Betlejemskiego od Harcerzy;
    • następna Msza św. o  800;
    • kolędowe czuwanie od 2300 – w imieniu młodzieży serdecznie zapraszamy;
    • Pasterka o północy.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia;
    • pierwsza Msza św. o 700;
    • o 1630 Nieszpory Świąteczne;
    • do 5 lutego włącznie nie będzie Mszy św. o 1115 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 113o do kościoła górnego.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 oraz 5. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać. Zachęcamy także chętnych do pomocy przy dekoracji kościoła. Informacja o potrzebie pomocy zostanie podana w odpowiednim dniu.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
    • jutro – Kossaka 3, kl. 3 i 4.
    • we wtorek – Kossaka 4, kl. 1 i 2.
    • w czwartek – Kossaka 5, kl. 1 i 2.
    • w piątek – kl. 1 i 2 Kossaka 5, kl. 3 i 4.
  1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji Paczka dla maluszka. Jest to adwentowa akcja, której adresatami są instytucje: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są płyny, proszki do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić na zaplecze kościoła.
  1. Nasza parafia przez tydzień dla dzieci organizowała akcję: Napisz list do papieża Franciszka. Dziś upływa termin składania kartek jutro wyślemy przesyłkę do Watykanu.
  1. Obecnie finalizowane są prace w sali teatralnej. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace składamy – Bóg zapłać.
  1. Zachęcamy do oglądania Duchowego Przewodnika, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Od jutra do piątku włącznie w naszej telewizji 10 minut przed każdą Mszą świętą, będą transmitowane rekolekcje adwentowe przygotowane przez ks. Rafała.
  1. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego przeżywania Adwentu, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.