Ogłoszenia duszpasterskie – 18.09.2022 r. – XXV Niedziela Zwykła

18.09.2022 r.
XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś – XXV Niedziela Zwykła;
    • wspomnienie św. Stanisława Kostki – na Mszy św. o 1000 uroczyste rozpoczęcie przygotowań do bierzmowania – zapraszamy uczniów z 6, 7 i 8 klas szkoły podstawowej;
    • o 1630 Nieszpory Żałobne – modlitwą otoczymy zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
    • Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Słuchanie uchem serca”.
  1. Jutro – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa św. Józefa.
  1. We wtorek parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach;
    • początek nowenny przed wspomnieniem św. Archaniołów w kaplicy Adoracyjnej.
  1. W środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
    • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań, które zostaną odczytane w czasie Nowenny;
    • na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji posłańców dobroci i animatorów wspólnot działających przy parafii z okazji patronalnego ich święta.
  1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność.
    • o godz. 1700 w sali parafialnej spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów.
  1. W piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana;
    • o 700 Msza św. odpustowa w kaplicy przy Hospicjum na ul. Dąbrówki;
    • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
  1. W przyszłą niedzielę – XXVI Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
    • 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święta w Sanktuarium o godz. 1100. Szczegółowe informacje na plakacie.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej numer 29. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Marii Dąbrowskiej:
    • jutro – blok nr 7, kl. 3 i 4.
    • we wtorek – blok nr 7, kl. 5 i 6.
    • w czwartek – blok nr 8 – m. 1-16.
    • w piątek – blok nr 8 – m. 17-33.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 8 – m. 34-50.
  1. Zostały zakończone pracy przy schodach od ul. Jędrusiów. Zaangażowanym w prowa­dzone prace przy parafii i powstającym Hospicjum Paliatywnym w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
  1. W tym roku będzie nowa formuła nadawania Koncertu Życzeń w Katolickiej Telewizji Serbinów. Będzie on nadawany: w czasie świątecznym: zarówno w święta Bożego Narodzenia oraz w Wielkanoc. Karta zgłoszeniowa oraz szczegółowe informacje są do pobrania w zakrystii  oraz znajdują się na stronie naszej parafii.
  1. Nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. W Radomyślu n/Sanem w dniu 1 października br. organizowane jest Diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 900. Początek spotkania o godz. 1000. Uroczysta Msza św. o godz. 1200 pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza.
  1. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.