Ogłoszenia duszpasterskie – 18.04.2021 r. – III Niedziela Wielkanocy

Nowości

Autor

18.04.2021 r.
III Niedziela Wielkanocy

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 20 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

 1. Dziś – III Niedziela Wielkanocna; Rozpoczynamy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma na celu odsłaniać centralną rolę ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa w dziejach człowieka i świata. W tym roku Tydzień Biblijny będzie przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. W środę – wspomnienie św. Anzelma, biskupa i Doktora Kościoła;
  • o 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartekparafialny dzień modlitwy o jedność.
 1. W piątek – wspomnienie św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio.
 1. W sobotę – wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
 1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza, początek kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele;
  • święto św. Marka, Ewangelisty;
  • dzień modlitw o urodzaje;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
  • jutro Kwiatkowskiego 27.
  • we wtorek – Zwierzyniecka 2, kl. 1 i 2.
  • w czwartek – Zwierzyniecka 2, kl. 3 i 4.
  • w piątek Zwierzyniecka 14, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – Zwierzyniecka 14, kl. 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy ul. Zwierzynieckiej z bloków 18 i 25 oraz domków. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Zostały zakończone prace przy układaniu kostki brukowej w ogrodzie Maryjnym, dobiegają końca prace w dolnym kościele wraz z zakrystią. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
 1. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img