Ogłoszenia duszpasterskie – 12.12.2021 r. – III Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

12.12.2021 r.
III Niedziela Adwentu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości Gaudete jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana;
  • 600 Msza św. z III Niedzieli Adwentu;
  • Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • Opłatki poświęcone rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie.
 1. Jutro – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny w 40 rocznicę stanu wojennego oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;
  • parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy o owocne przeżycia Rekolekcji Adwentowych i godne przygotowanie do świąt.
 1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie
  • po Mszy św. wieczornej i nowennie spotkanie z rodzicami uczniów klas 3 szkoły podstawowej w sali teatralnej.
 1. W czwartek – modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • Na Mszy św. o 1800 modlitwa posłańców dobroci i rozesłanie świątecznego numeru listu „Otwarte serca”;
  • Po Mszy św. wieczornej w kaplicy Adoracyjnej Godzina Uwielbienia Boga ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym – zapraszamy chętnych;
  • spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę o 600 Msza św. z IV Niedzieli Adwentu.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • w czwartek – blok nr 27, kl. 7.
  • w piątek – blok nr 29, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 29, kl. 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Jana Matejki 1 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W tym roku nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej w jednym dniu, natomiast prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty sukcesywnie w tym i przyszłym tygodniu. Spowiedź odbywa się codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św.
 2. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną z racji świąt odwiedzimy w dniu 20 grudnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie.
 3. Zostało już złożone zamówienie na kolejne witraże które zostaną zamontowane na antresoli. Tym którzy złożyli i składają na ten cel ofiary serdecznie dziękujemy. Inskrypcja fundatora lub firmy będzie umieszczona na ufundowanym witrażu.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jest o bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić do zakrystii.
 2. Wizyta duszpasterska w tym roku odbędzie się w naszej parafii podobnie jak rok temu, czyli codziennie od 27 grudnia do 22 stycznia będą spotkania kolędowe w kościele wg grafiku znajdującego się w gazetce Otwarte Serca i umieszczonego na stronie internetowej parafii. Jeżeli natomiast ktoś chciałby zaprosić kapłana z kolędą na poświęcenie nowego mieszkania lub domu, prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie do 24 grudnia. Indywidualne poświęcenia będą 28 grudnia od godz. 1500 .
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
 4. Ostatnio nieznani sprawcy dokonali wandalizmu na cmentarzu w Sobowie dewastując kilkadziesiąt grobów. Prośmy Pana Boga o opamiętanie dla nich i przepraszajmy za dokonaną profanację śpiewając suplikację: Święty Boże, Święty mocny… Natomiast w piątek w parafiach tarnobrzeskich wieczorem będzie modlitwa ekspiacyjna w tej intencji zakończona Apelem o godz. 2100.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img