Ogłoszenia duszpasterskie – 12.03.2023 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730

 1. Apel Księdza Biskupa
 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu;
  • po Mszy św. o 1300 kolejne spotkanie w ramach cyklu katechez kursu przedmałżeńskiego;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 3);
  • od 1 marca Bractwo św. Józefa prowadzi modlitwy przed uroczystością św. Józefa, w kaplicy Wieczystej Adoracji po Mszy św. o godz. 1800.
 1. W poniedziałek – dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • na Mszy św. o  1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
 1. W środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • o godz. 1700 spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Szkaplerza św.
 1. W piątek – wspomnienie św. Patryka, biskupa;
  • o 1500 Msza św. dla dzieci z przeszkolą z racji zbliżającej się uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii św. Marii Magdaleny w Miechocinie – początek o godz. 1630„świętość Kościoła i obecność w nim grzeszników” – tarnobrzeska Modlitwa o ducha pobożności i pokuty.
  • wspomnienie św. Gertrudy – odpust w Wielowsi.
 1. W przyszłą niedzielę – IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare – nazywana niedzielą radości. W niedzielę Laetare w czasie Mszy św. używa się szat liturgicznych koloru różanego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 4).
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • we wtorek – blok nr 29.
  • w czwartek – blok nr 31.
  • w piątek – blok nr 33.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 35.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Kasztanowej i ul. Jaworowej. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W dniach 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się wyjazd wypoczynkowy do Zakopanego dla rodziców ministrantów i scholii parafialnej. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała.
 1. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w dekanacie tarnobrzeskim odbędzie się 15 marca o 1900 w parafii św. Barbary. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy współtworzących to Centrum jak również osoby, które pragną służyć innym, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. W Katolickim Przedszkolu oraz Niepublicznym Żłobku „Nazaret” również rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka dostępne są na stronie internetowej oraz w przedszkolu przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img