Ogłoszenia duszpasterskie – 11.12.2022 r. – III Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

11.12.2022 r.
III Niedziela Adwentu

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości Gaudete jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana;
  • Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele o godz. 600 Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • poświęcone opłatki rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie;
  • dziś mija termin składania prac na konkursy adwentowe: najpiękniejszego lampionu oraz szopki bożonarodzeniowej, za tydzień ich rozstrzygnięcie;
  • przed kościołem jest rozprowadzane sianko na wigilijny stół, sprzedawane są stroiki adwentowe wraz ze świecą Caritasu, żłóbki z Dzieciątkiem Jezus. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zimowisko dla ministrantów i scholki.
 1. Jutro wspomnienie NMP z Guadelupe.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • spotkanie przed bierzmowaniem dla klas 8 o godzinie 1700;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny w 41 rocznicę stanu wojennego oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • parafialny dzień modlitwy o trzeźwość w rodzinach.
 1. W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;
  • o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Roratnia dla dzieci;
  • na Mszy św. o 1800 modlitwa posłańców dobroci i rozesłanie świątecznego numeru listu „Otwarte Serca”.
 1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • o godz. 1600 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7;
  • o godz. 1700 w sali Legionu Maryi spotkanie dla ministrantów, a po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów;
 1. W piątek – spotkanie Bractwa Szkaplerza Świętego.
  • początek nowenny do Dzieciątka Jezus.
 1. W przyszłą niedzielę o 600 Msza św. z IV Niedzieli Adwentu;
  • o 1115 rozstrzygnięcie konkursów adwentowych;
  • o 1630 nieszpory żałobne – modlitwa za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 3. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków:
  • w piątek – Prusa 6, kl. 3 i 4.
  • w sobotę – Kossaka 3 kl. 1 i 2
 1. Informujemy, że w tym roku będzie organizowana spowiedź przedświąteczna w ciągu jednego dnia, tj. w środę 21 grudnia. Oczywiście zachęcamy do systematycznego korzystania z tego Sakramentu przed Mszą św. Roratnią zarówno rano jak i wieczorem.
 1. Przynajmniej 5 choinek potrzebujemy na świąteczną dekorację świątyni – zwykle mieliśmy w nadmiarze, w tym roku nie ma jeszcze zgłoszeń. Gdyby był ktoś chętny to bardzo prosimy o zostawienie informacji w Zakrystii.
 1. Nasza Parafia organizuje dla dzieci akcję: Napisz list do papieża Franciszka. Zapraszamy dzieci do przygotowania kartki świątecznej, listu, pracy plastycznej dla papieża Franciszka. Prace składamy do przyszłej niedzieli. W poniedziałek za tydzień wyślemy przesyłkę do Watykanu. Zapraszamy dzieci do inicjatywy.
 1. Obecnie trwają prace przy sali teatralnej: kładzione są płytki, malowane ściany i sufit, wymiana przewodów elektrycznych. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace składamy – Bóg zapłać.
 1. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest kosz do którego możemy składać żywność dla potrzebujących.
 1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji Paczka dla maluszka. Jest to adwentowa akcja, której adresatami są instytucje: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są płyny, proszki do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić na zaplecze kościoła.
 1. Zachęcamy do oglądania Duchowego Przewodnika, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Parafie Łoniów i Cholewiana Góra w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 roku organizują pielgrzymkę do Macedonii – Grecji śladami św. Matki Teresy i św. Pawła. Szczegółowe informacje u Ks. Rafała.
 1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego przeżycia trwającego Adwentu, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img