Nowe wotum dziękczynne dla Maryi

Nowości

Autor

9 marca 2021 r. obok wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy została umieszczona złota róża jako wotum dziękczynne za otrzymane łaski.

W naszej parafii szczególnym nabożeństwem gromadzącym wielu wiernych jest cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z tego powodu zostało przekazane wotum dziękczynne za dotychczas uproszone łaski w postaci złotej róży, której znak w tradycji chrześcijańskiej jest wyrazem szacunku i uznania.

Wotum oznacza wszelki ślubowany dar ofiarowany w konkretnej intencji bądź też ofiarowany w dowód wdzięczności, zwykle tam, gdzie zwrócono się z prośbą w potrzebie. Pojawia się w końcu XVI i początkach XVII wieku jako przejaw ludowej pobożności.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img