Modlitwa w intencji Mam w Ogrodzie Maryjnym

Nowości

Autor

Maj to szczególny miesiąc poświęcony Matce Bożej. W tym czasie w wielu parafiach odbywają się nabożeństwa majowe, które gromadzą wiernych na wspólnej modlitwie i śpiewie. 25 maja 2024 r. o godz. 19:30 w pięknym otoczeniu Ogrodu Maryjnego, parafianie spotkali się, aby oddać cześć Maryi oraz uczcić wszystkie Matki. Modlitwę poprowadził ks. prał. Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz w rozważaniu podkreślił rolę Maryi jako Matki wszystkich wierzących oraz wskazał na jej nieustanną opiekę nad nami. Przypomniał również, jak ważna jest modlitwa za nasze ziemskie matki, które są dla nas wzorem miłości i poświęcenia.

Nieodłącznym elementem nabożeństwa majowego jest piękna oprawa muzyczna, która wprowadza wiernych w nastrój modlitwy i refleksji. Na organach zagrał p. Andrzej Kasperski. Niezwykłym urozmaiceniem była gra na saksofonie ks. Andrzeja Caga oraz na trąbce ks. Piotra Żurawskiego. Muzyka instrumentalna w wykonaniu duchownych była prawdziwą ucztą dla uszu i serc zebranych. Saksofon i trąbka, w połączeniu z organami, tworzyły harmonijną całość, która podkreślała podniosły charakter nabożeństwa.

Parafialny Ogród Maryjny, w którym odbyło się nabożeństwo, jest miejscem szczególnym dla wszystkich parafian. Znajduje się tam wiele pięknych kwiatów i roślin, które przypominają o pięknie stworzenia Bożego. Centralnym punktem ogrodu jest figura Matki Bożej, która jest symbolem matczynej miłości i opieki. Otoczenie to sprzyja skupieniu i kontemplacji, co dodatkowo potęgowało duchowe przeżycia uczestników nabożeństwa.

Obchody Dnia Matki w trakcie nabożeństwa majowego były doskonałą okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim matkom. Podczas modlitwy szczególnie wspomniano te, które już odeszły do wieczności, prosząc Boga o ich wieczny pokój. Nie zabrakło również życzeń dla obecnych Matek, które otrzymały specjalne błogosławieństwo.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img