Informacja dot. sakramentu bierzmowania

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Pragniemy poinformować, że w naszej parafii sakrament bierzmowania zostanie udzielony 7.06.2021 r. o godz. 1600.

Sakrament bierzmowania jest drugim etapem inicjacji chrześcijańskiej. Św. Tomasz mówił, że jest to sakrament, który uświęca dojrzałość życia chrześcijańskiego – niejako uzupełnia sam chrzest. Bierzmowanie ma utwierdzić w nas to, co zaczęło się podczas chrztu. Wypływająca z przyjęcia tego sakramentu łaska, ma być dla nas źródłem duchowej siły, abyśmy byli zdolni do wyznawania swojej wiary i wprowadzali ją w codzienne życie.

W naszej parafii tok przygotowań do tego sakramentu odbywa się w cyklu trzyletnim.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img