Cześć Maryi – Majówka w Ogrodzie Maryjnym 2024 r.

Nowości

Autor

3 maja 2024 r. o godz. 19:30 wspólnota wiernych serbinowskiej parafii zgromadziła się w Ogrodzie Maryjnym, aby nabożeństwem majowym oddać cześć Matce Bożej Królowej Polski. Podczas modlitwy, którą poprowadził Ks. prał. Jan Biedroń, została ukazana postać Maryi jako szczególnej orędowniczce u Boga.

W rozważaniu Ksiądz Proboszcz wskazał na szczególne znaczenie miejsca, w którym znajduje się Ogród Maryjny. – Ten czas, kiedy został tutaj na krótko wybudowany drewniany kościół, przemawia do nas i przypomina, że jest to miejsce szczególne. Bo tutaj była sprawowana Msza Święta, tutaj przyzywano także wstawiennictwa Matki Najświętszej. Dlatego chcemy dziękować w tym miejscu również za Jej obecność i chcemy Ją prosić. Maryjo, która chroniłaś Naród Polski. Maryjo, która jesteś razem z nami w serbinowskiej parafii, czczona jako Matka Nieustającej Pomocy. Maryjo, która jesteś Królową rodzin,  powołanych. (…) Wstawiaj się za nami, a my z wdzięcznością serca, chcemy w tym szczególnym miesiącu, jak zostało to zaznaczone w komentarzu, najpiękniejszym miesiącu, gdzie towarzyszy śpiew ptaków i rozkwitają piękne kwiaty, podziękować tak, jak potrafimy najpiękniej, z całego serca, za Twoją obecność i Twoje wstawiennictwo. Niech nasza modlitwa, a przede wszystkim ten uroczysty tutaj śpiew, przebija niebo i będzie wyrazem naszego podziękowania za każde dobro, które od Ciebie otrzymaliśmy i które nadal otrzymujemy.

Warto również wspomnieć, że uroczystość została uświetniona akompaniamentem instrumentów: organów, trąbki oraz saksofonu. Pieśni maryjne brzmiały wspaniale dzięki wspólnemu wykonaniu przez Ks. Andrzeja Caga, Ks. Piotra Żurawskiego oraz P. Andrzeja Kasperskiego. Ich muzyka dodatkowo podniosła atmosferę nabożeństwa, sprawiając, że uczestnicy mogli jeszcze bardziej oddać się modlitwie i refleksji.

W trakcie majowych nabożeństw, które odbywają się w różnych częściach parafii, wierni licznie w nich uczestniczą, oddając hołd Matce Bożej. Przedstawiciele poszczególnych rejonów duszpasterskich przygotowują rozważania oraz intencje modlitewne, wyrażając w ten sposób swoją pobożność i powierzają swoje prośby Matce Bożej.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img